Pasaulyje

2018.10.02 11:00

Indonezijoje žemės drebėjimų ir cunamio aukų padaugėjo iki 1 234

BNS 2018.10.02 11:00

Indonezijos vyriausybė antradienį pranešė, kad Sulavesio salai smogusių niokojančių žemės drebėjimų ir cunamio aukų padaugėjo iki 1 234. Anksčiau buvo skelbta, kad žuvo 844 žmonės.

„13 val. (vietos, 8 val. Lietuvos laiku) duomenimis, žuvusiųjų yra 1 234“, – sakė Nacionalinės nepaprastųjų situacijų padarinių valdymo atstovas Sutopo Purwo Nugroho.

7,5 balo žemės drebėjimas ir jo sukeltas cunamis smogė Palu miestui ir aplinkinėms vietovėms Sulavesio salos vidurio regione.

Kalbėdamas per spaudos konferenciją Džakartoje S. P. Nugroho sakė, kad dar 799 žmonės yra sunkiai sužeisti. Pasak atstovo, į šią statistiką dar neįtraukti duomenys iš Sigi apsrities ir Balaroa rajono, todėl tikėtina, kad aukų skaičius padidės.

Kiek anksčiau panešta, kad Indonezijos Sulavesio saloje gelbėtojai rado 34 krikščionių religinės mokyklos mokinius, žuvusius praeitą penktadienį, kai stipraus žemės drebėjimo sukelta purvo nuošliauža užliejo jų mokyklą, antradienį informavo viena gelbėtojų tarnybos pareigūnė.

„Komanda rado iš viso 34 kūnus“, – naujienų agentūrai AFP sakė Indonezijos Raudonojo Kryžiaus atstovė Aulia Arriani. Ji pridūrė, kad anksčiau buvo pranešta apie 86 dingusius Biblijos studijų mokinius, buvusius Džonoogės bažnyčios mokymo centre Sigi Biromaru rajone.

Pasak A. Arriani, gelbėtojams buvo sunku pasiekti įvykio vietą ir ištraukti aukas.

„Sunkiausia – pėsčiomis 1,5 valandos keliauti per purvą, nešant kūnus į greitosios pagalbos automobilį“, – sakė ji.

Centrinio Sulavesio provincija penktadienį buvo nuniokota žemės drebėjimo ir cunamio. Didelės bangos smogė pajūrio miestui Palu ir nušlavė pastatus, medžius, automobilius ir jų kelyje atsidūrusius žmones.

Tačiau baiminamasi, kad nelaimės aukų skaičius gali reikšmingai išaugti, kai gelbėtojai pasieks sunkiai prieinamas vietoves.

Viena iš tokių vietų yra kalnuotas Sigi Biromaru rajonas, esantis į pietryčius nuo Palu miesto.

Indonezija – daugiausiai gyventojų turinti musulmoniška šalis, bet šioje salų valstybėje esama išsibarsčiusių religinių mažumų, tarp jų krikščionių, bendruomenių.