Pasaulyje

2018.10.01 20:21

Turkijoje daugiau kaip 10 metų nuteistas kalėti F. Guleno brolis

BNS 2018.10.01 20:21

Turkijoje pirmadienį daugiau kaip 10 metų kalėti buvo nuteistas JAV gyvenančio musulmonų dvasininko Fethullah Guleno, kaltinamo dėl nesėkmingo bandymo įvykdyti perversmą, brolis, pranešė turkų žiniasklaida.

F. Gulenas kaltinamas tų metų liepą rengęs pučą prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui nuversti.

Jo broliui Kutbettinui Gulenui Izmyro teismas už „narystę teroristinėje grupuotėje“ skyrė 10 metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

Turkijos policija K. Guleną areštavo 2016-ųjų spalį.

Kaltinamasis, laikomas netoli Izmyro esančio Denizlio regiono kalėjime, teismo posėdyje nedalyvavo, tačiau į jį atvyko vyro advokatas, skelbia Anatolijos naujienų agentūra.

F. Gulenas, buvęs R. T. Erdogano bendražygis, nuo 1999 metų gyvena savanoriškoje tremtyje Jungtinėse Valstijose, kaltinamas surežisavęs 2016 metų liepos 15-osios pučą Turkijoje, pareikalavusį 250 gyvybių.

F. Gulenas neigia šios kaltinimus, o jo šalininkai juokiasi iš Turkijos valdžios tvirtinimų apie veikiančią „Fethullah teroro organizaciją (FETO)“ ir sako, kad F. Gulenas vadovauja tik taikiai organizacijai „Hizmet“ („Tarnystė“).

Turkija seniai prašo JAV išduoti F. Guleną ir nekantrauja dėl šio proceso lėtumo. Vašingtonas tvirtina, kad būtina laikytis visų teisinių šio proceso procedūrų.

Anksčiau Turkijos žiniasklaidoje minėta, kad F. Gulenas turi penkis brolius: Mesih, Salih, Kutbettiną, Seyfullah ir Hasbi. Iš jų du pastarieji yra mirę. Jis turi ir dvi seseris: Nurhayat ir Fazilet, bet kur jos dabar gyvena, nežinoma.

Po nepavykusio perversmo buvo suimti dešimtys tūkstančių žmonių, Ankarai siekiant susidoroti su F. Guleno judėjimo įtaka Turkijoje.

K. Gulenas yra vienintelis artimas F. Guleno giminaitis, kuris buvo areštuotas per šią susidorojimo kampaniją; tačiau Turkijoje kalinami dar mažiausiai du dvasininko sūnėnai.