Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.01 18:29

Per incidentą, kai ant tako nepataikęs lėktuvas nulėkė į įlanką, aukų išvengti nepavyko

BNS 2018.10.01 18:29

Papua Naujosios Gvinėjos oro bendrovė pirmadienį pranešė, kad praėjusią savaitę jos lėktuvui nukritus į vienos Mikronezijos salos lagūną žuvo vienas keleivis.

Nors penktadienį „Air Niugini“ buvo paskelbusi, kad šalia Čuko salos iš pusiau panirusio orlaivio „Boeing 737“ pavyko sėkmingai evakuoti visus 47 keleivius ir įgulos narius, šeštadienį nacionalinės Papua Naujosios Gvinėjos oro linijos patikslino, jog po incidento vienas žmogus yra dingęs.

Atsirado liudininkų, mačiusių, kad minėtas asmuo įlipo į gelbėjimo valtį, kai katastrofą išgyvenusius keleivius iš skęstančio lėktuvo gelbėjo JAV karinio jūrų laivyno jūrininkai ir vietos gyventojai.

Tačiau „Air Niugini“ vadovas Tahawaras Durrani informavo, kad pirmadienį narai rado dingusio vyro kūną lagūnoje. Žuvusiojo pavardės ir pilietybės oro linijos neatskleidė.

„Mūsų darbo grupė susisiekė su žuvusiojo šeima ir tariasi dėl jo palaikų sugrąžinimo į tėvynę“, – sakoma T. Durrani pranešime.

Keturi stabilios būklės keleiviai yra gydomo Čuko salos ligoninėje, netrukus jie turėtų būti perkelti į Guamą tolesniam gydymui, nurodė „Air Niugini“.

Su Čuko valstybinės ligoninės pareigūnu pirmadienį susisiekti nepavyko.

Iš netoliese esančios Mikronezijos sostinės Ponpėjaus pakilęs ir į Papua Naujosios Gvinėjos sostinę Port Morsbį skridęs lėktuvas PX73 nukrito į lagūną maždaug už 145 metrų nuo Čako tarptautinio oro uosto lėktuvų kilimo ir tūpimo tako, pranešė oro linijos.

Lėktuvo nelaimės priežastys ir aplinkybės kol kas neaiškios. „Air Niugini“ ir JAV karinis jūrų laivynas pranešė, kad orlaivis nusileido lagūnoje, nepasiekęs tūpimo tako. Tačiau kai kurie liudininkai sakė, kad lėktuvas leisdamasis nepataikė ant tako.

Tirti šio incidento į Mikroneziją penktadienį atskrido Papua Naujosios Gvinėjos avarijų tyrimo ekspertų komanda, pranešė laikraštis „Post Courier“.

Civilinės aviacijos administracijos Mikronezijos skyriaus atstovas pirmadienį neatsiliepė į prašymą suteikti daugiau informacijos apie šį įvykį.

Reiso PX73 lėktuvai skrenda iš Tokijo Naritos tarptautinio oro uosto į Papua Naujosios Gvinėjos sostinę Port Morsbį per Ponpjėjų ir Čuką.

Oro bendrovė „Air Niugini“ buvo įkurta 1973 metais. Remiantis Nyderlanduose įsikūrusia informaciją apie aviacijos incidentus ir katastrofas renkančia organizacija „Aviation Safety Network“, per pastaruosius du dešimtmečius Papua Naujojoje Gvinėjoje registruotų bendrovių lėktuvų katastrofose žuvo 111 žmonių. Tačiau „Air Niugini“ lėktuvai katastrofų per minėtą laikotarpį nepatyrė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi