Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Dėl išpuolių pavojaus JAV pratęsė ambasadų uždarymo laiką

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV pranešė, kad dėl galimo išpuolių pavojaus ambasados Šiaurės Afrikoje ir Vidurio rytuose liks uždarytos iki šeštadienio, skelbia BBC.

JAV pranešė, kad dėl galimo išpuolių pavojaus ambasados Šiaurės Afrikoje ir Vidurio rytuose liks uždarytos iki šeštadienio, skelbia BBC.

Sekmadienį JAV dėl atsargumo uždarė 21 diplomatinę atstovybę. Vašingtonas pranešė, kad šį pirmadienį atidarys diplomatines atstovybes Alžyre, Kabule ir Bagdade, bet atstovybės Abu Dabyje, Rijade, Dahrane, Džidoje, Dohoje, Dubajuje, Kuveite, Manamoje, Maskate, Sanoje ir Tripolyje liks uždarytos iki šeštadienio. Be to, JAV valstybės departamentas prie iki šeštadienio uždaromų ambasadų pridėjo atstovybes Afrikos miestuose Antananaryve, Bužumbūroje, Džibutyje, Chartume, Kigalyje ir Port Luise. Šią savaitę iš viso nedirbs 19 JAV atstovybių.

Didžioji Britanija uždarė savo ambasadą Jemeno sostinėje Sanoje ir vėl ją atidarys ketvirtadienį, kai baigsis šventas musulmonų ramadano mėnuo.

JAV penktadienį paskelbė, kad viso pasaulio turizmo infrastruktūroje galimas terorizmo pavojus, ir ragino keliautojus būti atsargius. Šis perspėjimas galioja iki rugpjūčio pabaigos. Tuo metu Didžioji Britanija perspėja savo piliečius nevykti į Jemeną, o ten jau esančius žmones ragina sugrįžti.

Teigiama, kad JAV apie galimus išpuolius sužinojo perėmusi „Al Qaeda“ tarpusavio žinutes.