Pasaulyje

2018.10.01 12:30

Už Katalonijos nepriklausomybę pasisakantys protestuotojai blokuoja kelius, geležinkelio liniją

ELTA 2018.10.01 12:30

Minėdami pirmąsias referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės metines, regiono atsiskyrimą nuo Ispanijos palaikantys protestuotojai blokavo pagrindinius regiono kelius ir greitųjų traukinių liniją.

Šimtai aktyvistų, nemažai jų dengiantys veidus šalikais, į šiaurę nuo regiono sostinės Barselonos esančioje Žironoje „okupavo“ greitųjų traukinių bėgius.

Be to, užblokuotos buvo centrinės Barselonos ir Leridos miestų gatvės, greitkelis AP-7, vedantis sienos su Prancūzija link, bei greitkelis A2, jungiantis Barseloną su Madridu, pranešė Katalonijos televizija.

Tarp Figereso, Žironos ir Barselonos sutriko greitųjų traukinių eismas, nes „Žironoje buvo okupuoti geležinkelio bėgiai“, tviteryje informavo Ispanijos geležinkelių bendrovė „Renfe“.

Per šeštadienį vakare Barselonoje vykusį policijos mitingą, skirtą pagerbti kolegas, kuriems buvo pavesta sukliudyti 2017-ųjų nepriklausomybės referendumui, ir per atsakomąją demonstraciją buvo sužeisti 24 žmonės.

Tuomečio Katalonijos prezidento Carleso Puigdemont`o vadovaujama regiono vyriausybė 2017-ųjų spalio 1 dieną surengė referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės, nors Ispanijos teismai buvo paskelbę jį neteisėtu. Balsavimą temdė policijos reidai balsavimo apygardose, per kuriuos buvo naudojama jėga.

Po to, kai spalio 27 dieną Katalonijos vyriausybė paskelbė regiono nepriklausomybę, Madridas nedelsdamas paleido Katalonijos vyriausybę ir paskatino į užsienį pasitraukti kelias svarbias regiono valdžios figūras, tarp jų – ir C. Puigdemont`ą.