Pasaulyje

2018.10.01 08:38

Vokietijos kanclerė A. Merkel perspėjo D. Trumpą nenaikinti Jungtinių Tautų

BNS 2018.10.01 08:38

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį perspėjo Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą nenaikinti Jungtinių Tautų.

„Manau, kad be galo pavojinga naikinti kažką nesukūrus kažko naujo“, – per regioninių rinkimų Bavarijoje kampanijos renginį pareiškė Vokietijos kanclerė.

Artima D. Trumpo pirmtako Baracko Obamos sąjungininkė taip pat pabrėžė mananti, kad daugiašališkumas yra daugelio pasaulio problemų spendimo būdas. O D. Trumpas nemato galimybių siekti sprendimų, kurie būtų naudingi visiems, ir mato tik vieną laimėtoją bet kuriose tarptautinėse derybose, sakė ji.

Praėjusią savaitę antrą kartą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje kalbėjęs D. Trumpas pareiškė, kad jis ir jo administracija „atmetame globalizmo ideologiją ir priimame patriotizmo doktriną“.

„Pasaulinis valdymas“ yra „prievartos ir dominavimo“ forma, nuo kurios „atsakingos tautos privalo gintis“, pareiškė Amerikos prezidentas.

A. Merkel nepritaria tokiai pozicijai, kaip ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, kuris antradienį prieš D. Trumpui žengiant į tribūną Niujorke perspėjo, kad „šiandien pasaulinė santvarka tampa vis chaotiškesnė“.