Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.30 17:42

D. Trumpas apie santykius su Kim Jong Unu: mes pamilome vienas kitą

BNS 2018.09.30 17:42

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad jiedu su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu yra „įsimylėję“ ir jų draugystę palaiko „gražūs laiškai“, kurių D. Trumpas sulaukė iš Šiaurės Korėjos lyderio.

D. Trumpas per mitingą Vakarų Virdžinijoje, kuris šeštadienį buvo surengtas palaikyti vietinius Respublikonų partijos kandidatus, vėl smarkiai gyrė Kim Jong Uną.

„Ir tuomet mes įsimylėjome. Tikrai. Jis parašė man gražių laiškų ir jie yra puikūs laiškai. Mes įsimylėjome“, – susirinkusiai miniai sakė D. Trumpas.

Pirmadienį kalbėdamas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje D. Trumpas gyrė Šiaurės Korėjos lyderį, kuris Jungtinių Tautų ir kitų yra kaltinamas žmogaus teisių pažeidimais, ir vadino jį „nuostabiu“. Ir taip jis kalbėjo praėjus vos metams po to, kai iš tos pačios tribūnos koneveikė Kim Jong Uną.

O trečiadienį D. Trumpas pareiškė gavęs „neįtikėtiną laišką“ iš Šiaurės Korėjos lyderio ir buvo optimistiškai nusiteikęs dėl to, kad „labai greitai“ pavyks surengti antrą JAV ir Šiaurės Korėjos vadovų susitikimą.

Prieš metus JT Generalinėje Asamblėjoje kalbą sakęs D. Trumpas grasino „visiškai sunaikinti“ Šiaurės Korėją, o jos vadovą niekino ir vadino „raketininku“. Reaguodamas į tai Kim Jong Unas Amerikos prezidentą pavadino „išprotėjusiu ir suvaikėjusiu amerikiečiu seniu“.

JAV ir Šiaurės Korėjos vadovai vėliau apsikeitė „žaidimų aikštelės“ įžeidimais ir dėl to pasaulyje gerokai padidėjo įtampa.

Pernai rugpjūtį JAV žiniasklaida pranešė, kad Pchenjanas sėkmingai sumažino branduolinę galvutę, kad ji tilptų ant raketos. Tuomet D. Trumpas perspėjo Pchenjaną negrasinti Jungtinėms Valstijoms arba šis sulauksiąs „ugnies ir įniršio, kurio pasaulis nėra matęs“.

Kim Jong Unas D. Trumpo pareiškimus yra pavadinęs „pasiutusio šuns“ viauksėjimu, o D. Trumpas Šiaurės Korėjos lyderį vadino „nesveiku šunyčiu“. Tačiau vėliau abiejų šalių vadovus apėmė abipusė meilė.

D. Trumpas ir Kim Jong Unas birželį surengė pirmąjį istorijoje viršūnių susitikimą tarp šalių, kurios iki šiol nėra pasirašiusios taikos sutarties. Po šio susitikimo dvišaliai santykiai atšilo ir Pchenjanas sustabdė savo raketų leidimą. Tačiau nuo tada pasiekta mažai konkrečios pažangos.

Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras šeštadienį Jungtinėse Tautose pareiškė, kad jo šalis „jokiu būdu“ nenusiginkluos pirmoji, kol Jungtinės Valstijos toliau sieks, kad būtų griežtai vykdomos Pchenjanui paskelbtos sankcijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi