Pasaulyje

2018.09.29 16:03

Indonezijoje žemės drebėjimo ir cunamio aukų skaičius priartėjo prie 400

LRT.lt 2018.09.29 16:03

Galingo žemės drebėjimo sukeltų aukų skaičius Indonezijos Sulavesio saloje jau beveik pasiekė 400, šeštadienį skelbė vietos pareigūnai. Tuo tarpu ligoninėms nepavyksta tvarkytis su sužeistųjų srautais, o gelbėtojams kyla problemų pasiekti suniokotą regioną.

Savo ir Lietuvos žmonių vardu prezidentė Dalia Grybauskaitė išreiškė nuoširdžią užuojautą Indonezijos prezidentui dėl daugybę žmonių gyvybių nusinešusio žemės drebėjimo ir cunamio Indonezijos Sulavesio saloje.

„Šios nelaimės akivaizdoje linkiu visokeriopos stiprybės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems Indonezijos žmonėms, taip pat – susitelkimo ir vienybės jūsų šaliai tęsiant nukentėjusiųjų paiešką“, – rašoma rezidentūros pranešime.

Išaušus pradėjo aiškėti nuniokojimo mastas Sulavesio vidurio pakrantėje, kur dviem dideliems miestams ir kelioms gyvenvietėms smogė 3 metrų aukščio cunamio bangos.

Nacionalinė nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra šiuo metu skelbia, kad žuvusiųjų skaičius siekia 384, iš kurių visi – Palu mieste, bet perspėjo, jog aukų skaičius augs.

Centrinio Sulavesio provincijos sostinėje Palu, turinčioje daugiau kaip 380 tūkst. gyventojų, cunamis nušlavė nemažai pastatų.

Šis miestas yra įsikūręs prie siauros įlankos, veikiausiai sukoncentravusios seisminio smūgio sukeltų bangų galią.

Kaimyniniame Dongalos mieste buvo sugriautas didelis tiltas per pajūrio upę.

Indonezijos televizija parodė telefonu nufilmuotą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip temstant Palu smogė didelė banga. Vanduo užliejo pastatus ir didelę mečetę, jau anksčiau apgriautus žemės drebėjimo.

Susisiekti su šiuo regionu tebėra sudėtinga, nes nutrūko elektros tiekimas ir išsijungė ryšių tinklai. Visa tai trukdo vykdyti paieškų ir gelbėjimo operacijas.

S. P. Nugroho sakė, kad specialiųjų reisų orlaiviai gali leistis Palu oro uoste, nors civilinės aviacijos valdyba „AirNav“ pranešė, kad kilimo ir tūpimo takas yra suskeldėjęs, o oro dispečerių bokštas – apgadintas.

Indonezijos prezidentas Joko Widodo penktadienio vakarą pranešė nurodęs saugumo ministrui koordinuoti vyriausybės atsaką į krizę Centriniame Sulavesyje.

Valstybės vadovas taip pat pavedė kariuomenės vadui padėti vykdyti paieškų ir gelbėjimo operacijas.

Jungtinių Tautų atstovas Stephane`as Dujarricas sakė, kad JT pareigūnai palaiko ryšį su Indonezijos tarnybomis ir yra „pasiruošę prireikus suteikti pagalbą“.

Indoneziją dažnai krečia pražūtingi žemės drebėjimai. 2004 metais vandenyno dugne netoli Sumatros krantų įvykusio 9,3 balo žemės drebėjimo sukeltas katastrofinis cunamis Indijos vandenyno regiono šalyse pražudė apie 220 tūkst. žmonių, tarp jų 168 tūkst. indoneziečių.