Pasaulyje

2018.09.28 21:50

Slovakijoje trims asmenims pateikti kaltinimai dėl žurnalisto nužudymo

BNS 2018.09.28 21:50

Slovakijos policija trims asmenims pareiškė kaltinimus dėl „tyčinio“ žurnalisto Jano Kuciako nužudymo, tyrusio galimą didelio masto vyriausybės korupciją, penktadienį pranešė prokuratūra.

„Tyrimus dariusio žurnalisto Jano Kuciako ir jo sužadėtinės Martinos Kušnirovos nužudymo byloje trims asmenims šiandien buvo pateikti kaltinimai dėl tyčinio nužudymo ir kitų nusikaltimų“, – naujienų agentūrai AFP sakė prokuratūros atstovė Andrea Predajnova.

Galimą didelio masto vyriausybės korupciją ir įtariamus politikų ryšius su Italijos gangsteriais tyręs J. Kuciakas ir M. Kušnirova praėjusį vasarį buvo rasti negyvi savo namuose.

Jųdviejų nužudymas sukėlė susirūpinimą dėl spaudos laisvės ir korupcijos 5,4 mln. gyventojų turinčioje ES valstybėje ir išprovokavo masinius protestus, kovą nuvedusius iki premjero Roberto Fico atsistatydinimo.

Ketvirtadienį buvo laikinai suimti aštuoni įtariamieji.

„Po apklausos penki žmonės buvo paleisti, o trys buvo apkaltinti itin rimtu nusikaltimu, žmogžudyste, ir kitais nusikaltimais“, – nurodė A. Predajnova.

Anot jos, dabar tyrėjai prašys prokuroro leisti areštuoti šiuos tris įtariamuosius.

R. Fico įpėdinis ir artimas sąjungininkas Peteris Pellegrini ketvirtadienį paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“, kad sveikina pažangą tiriant „dviejų nekaltų jaunų žmonių nužudymą“.

Prahoje leidžiamas savaitraštis „Respekt“, cituodamas vieną šaltinį saugumo tarnybose, pranešė, jog Slovakijos policija atpažino įtariamuosius, pasitelkusi virš nusikaltimo vietos skriejusio JAV palydovo padarytas nuotraukas.