Pasaulyje

2018.09.29 09:48

Incidentas Ramiojo vandenyno saloje: ant tako nepataikęs lėktuvas nulėkė į įlanką

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.29 09:48

Atokioje Ramiojo vandenyno saloje – nemažai išgąsčio lėktuvo keleiviams sukėlęs incidentas. Ant tūpimo tako nepataikęs lėktuvas nulėkė į įlanką. Nors anksčiau skelbta, kad visi keleiviai išsigelbėjo, paaiškėjo, kad vienas laikomas dingusiu.

Šeštadienį popietę paskelbtame „Air Niugini“ pranešime sakoma, kad pasigesta vieno keleivio. Bendrovė pridūrė palaikanti ryšį su vietos tarnybomis, ligoninėmis ir tyrėjais, siekdama surasti dingusį vyrą.

Kompanija kol kas nepranešė jokios išsamesnės informacijos apie šį keleivį.

Papua Naujosios Gvinėjos oro bendrovės lėktuvas leidosi viename iš Mikronezijos oro uostų, bet tako nepasiekė ir netrukus ėmė skęsti. Vietos gyventojai valtelėmis puolė gelbėti 36 keleivių ir 11 įgulos narių.

Iš 8-ių hospitalizuotų keleivių keturių būklė rimta.

Keleiviai pasakojo, kad gelbėtojų sulaukė, kai vanduo jau buvo iki pusės apsėmęs lėktuvo saloną. Oro linijos pripažįsta nesugebančios laiku nusiųsti tyrėjų. Pirminiame pareiškime jos sako, kad leidžiantis buvo prastas oras, smarki liūtis ir mažas matomumas.

Prieš 10 metų Mikronezijoje panaši avarija ištiko krovininį lėktuvą. Bet garsiausias, jau ekranizuotas incidentas nutiko 2009-aisiais Niujorke, kai paukščiams užgesinus abu variklius, pilotas saugiai nutupdė orlaivį Hadsono upėje.

Daugiau – vaizdo įraše:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.