Pasaulyje

2018.09.28 17:03

Galingas žemės drebėjimas Indonezijoje sugriovė daug pastatų, sukėlė cunamį

BNS2018.09.28 17:03

Indonezijoje įvykęs galingas 7,5 balo žemės drebėjimas penktadienį sugriovė daug pastatų ir sukėlė cunamį, pranešė nacionalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra.

„Esama pranešimų, kad per žemės drebėjimą sugriuvo daug pastatų, – sakoma kiek anksčiau paskelbtame agentūros atstovo Sutopo Purwo Nugroho (Sutopo Purvo Nugroho) pranešime. – Apimti panikos gyventojai išbėgo iš savo namų.“

Agentūros paskelbtose nuotraukose matyti smarkiai apgriautas prekybos centras Palu mieste. Jame įgriuvo mažiausiai vieno aukšto perdanga.

Kitose nuotraukose matyti pastatams padaryta didelė žala, gatves užvertusios nuolaužų krūvos ir žemėje atsivėrę dideli plyšiai.

Į labiausiai nukentėjusias vietoves išsiųstos paieškų ir gelbėjimo brigados, nurodė S. P. Nugroho.

Požeminio smūgio židinys buvo apie 18 km gylyje, 30 km į šiaurę nuo centrinės Sulavesio salos Dongalos miesto, informavo JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Stichijos padariniai tebėra vertinami, o Indonezijos nelaimių valdymo agentūra nurodė, kad žuvo vienas asmuo, o dar 10 buvo sužeisti. Be to nukentėjo dešimtys namų.

„Auka buvo sugriuvusiame pastate“, – sakoma agentūros pranešime.

Reuters/Scanpix nuotr.

Šalies meteorologijos ir geofizikos agentūra nurodė, kad drebėjimas neturėjo potencialo sukelti cunamį.

Dongalos gyventojas Mohammadas Fikri pasakojo, kad išbėgo iš savo namų, tačiau jo rajone didelės panikos esą nebuvo kilę.

„Viskas mano namuose siūbavo, o drebėjimas paliko ant mano sienos nedidelį įtrūkimą“, – pasakojo jis naujienų agentūrai AP.

„Tačiau tai nebuvo pirmas kartas. Praėjusią savaitę jutome žemės drebėjimą, kuris buvo stipresnis, taigi, šįkart nepanikavome, tik vengėme (likti) pastatuose, o dabar viskas grįžo į savo vėžes“, – pridūrė M. Fikri.

Nelaimių valdymo agentūros teigimu, požeminis smūgis Dongaloje buvo juntamas apie 10 sekundžių.

Indonezija, viena dažniausiai nuo stichinių nelaimių nukenčiančių valstybių, priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“ – tektoninių plokščių susidūrimo zonai, pasižyminčių itin dideliu vulkaniniu ir seisminiu aktyvumu.

Šią vasarą Lomboko salą supurtę kelis stiprūs žemės drebėjimai pareikalavo maždaug 555 žmonių gyvybių.

2004 metais vandenyno dugne netoli Sumatros krantų įvykusio 9,3 balo žemės drebėjimo sukeltas katastrofinis cunamis Indijos vandenyno regiono šalyse pražudė apie 220 tūkst. žmonių, tarp jų 168 tūkst. indoneziečių.