Pasaulyje

2018.09.28 15:24

D. Trumpas patvirtino savo paramą B. Kavanaugh

ELTA 2018.09.28 15:24

JAV prezidentas Donaldas Trumpas gyrė savo kandidato į Aukščiausiojo teismo teisėjus Bretto Kavanaugh pasisakymą JAV Senate. Kartu jis pareiškė aiškią paramą seksualiniu priekabiavimu kaltinamam teisėjui.

„Teisėjas B. Kavanaugh parodė Amerikai, kodėl aš jį nominavau“, – rašė D. Trumpas ketvirtadienio vakarą tviteryje praėjus kelioms minutėms po to, kai Senate baigėsi klausymai dėl kaltinimų B. Kavanaugh. „Jo pasisakymas buvo stiprus, sąžiningas ir įdomus“, – teigė prezidentas.

Demokratų strategija užkirsti kelią teisėjo paskyrimui į Aukščiausiąjį teismą yra gėdinga, kritikavo D. Trumpas. Senatas dabar turi balsuoti dėl kandidatūros, reikalavo jis.

Trečiadienį D. Trumpas nors ir toliau gynė B. Kavanaugh, tačiau kartu pabrėžė, kad, jei kandidatą į teisėjus laikys kaltu, jis gali pakeisti savo nuomonę dėl jo nominavimo.

Psichologijos profesorė Christine Blasey Ford kaltina B. Kavanaugh, kad šis prieš daugiau nei 30 metų per moksleivių vakarėlį mėgino ją išprievartauti. Per klausymus ketvirtadienį vyravo abipusiai kaltinimai bei emocionalūs kreipimaisi.