Pasaulyje

2018.09.27 16:03

Mūšis dėl teismo: liudys B. Kavanaugh ir viena jį priekabiavimu kaltinančių liudininkių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.27 16:03

JAV Senato teisės komitete ketvirtadienį liudys prezidento kandidatas į Aukščiausiojo Teismo teisėjus Brettas Kavanaugh bei viena iš trijų jį kabinėjimusi prie moterų kaltinančių liudininkių. Mūšis dėl Aukščiausiojo Teismo svarbus tuo, kad, patvirtinus Donaldo Trumpo kandidatą, konservatyvesnė stovykla įgytų persvarą ateityje sprendžiant jautrias, nuo pasaulėžiūros priklausančias bylas.

Deborah Ramirez – viena iš trijų moterų, sakančių, kad kandidatas į Aukščiausiojo Teismo teisėjus lytiškai priekabiavo. Kada D. Ramirez apie tai liudys prezidento kandidatą pirmame etape tvirtinančiam Senato teisės komitetui – neaišku. Bet ketvirtadienį tikrai liudys kita moteris – Christine Blasey Ford – apie B. Kavanaugh užsipuolimą, esą „pakeitusį visą gyvenimą“, kai buvo baisu, ar jis nesibaigs išprievartavimu. Apie 1982-ųjų incidentą liudyti Ch. B. Ford sako jaučianti pilietinę pareigą.

B. Kavanaugh moterų kaltinimus dėl kabinėjimosi neigia, laikydamas juos „pastanga sunaikinti gerą vardą“. Prezidento kandidatui priešinasi demokratų partijos nariai, reikalaujantys kandidatą keisti arba jį ištirti pavesti FTB.

Aukščiausiojo Teismo skyrimus Amerikoje paprastai lydi politiniai mūšiai, ypač dabar, kai lapkritį laukia rinkimai į Kongresą, nes jautriausiais pasaulėžiūros klausimais, pavyzdžiui, dėl abortų, teisėjai bylas nagrinėja pagal išsiskiriančias teisines mokyklas – konservatyvesnę arba liberalesnę. B. Kavanaugh, kaip konservatyvesnis teisėjas, padėtų perimti šiai stovyklai iniciatyvą rezultatu penki prieš keturis.

D. Trumpas prieš liudijimus Senato teisės komitete pareiškė, kad galėtų dėl kandidato ir apsigalvoti, jei po liudijimų pamanytų, kad B. Kavanaugh mesti kaltinimai turi pagrindo.

Daugiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.