Pasaulyje

2013.08.04 10:31

Naujasis Irano prezidentas sieks tarptautinių sankcijų panaikinimo

ELTA 2013.08.04 10:31

Naujasis Irano prezidentas Hassanas Rohani sieks tarptautinių sankcijų panaikinimo savo šaliai. Savo inauguracinėje kalboje jis šeštadienį žadėjo vykdyti nuosaikų kursą, praneša agentūra AFP.

Naujasis Irano prezidentas Hassanas Rohani sieks tarptautinių sankcijų panaikinimo savo šaliai. Savo inauguracinėje kalboje jis šeštadienį žadėjo vykdyti nuosaikų kursą, praneša agentūra AFP.

Irano dvasinis lyderis ajatola Ali Chamenei prieš tai per ceremoniją Teherane patvirtino H. Rohani išrinkimą. Kompetentingo žmogaus, kuris tarnauja valstybei daugiau kaip tris dešimtmečius, išrinkimas yra aiški žinia, pabrėžė ajatola.

H. Rohanis yra pripažinta asmenybė, kuri įgyvendins sistemos tikslus, kalbėjo jis. Pabučiuodamas kaktą, A. Chamenei perdavė H. Rohani valdžios įgaliojimus. Ceremonija, kurioje dalyvavo ir kiti aukšti šalies atstovai, buvo tiesiogiai transliuojama per televiziją.

Savo inauguracinėje kalboje 64 metų H. Rohani sakė, kad Iranui reikia vengti radikalaus kurso ir vykdyti nuosaikų. Tik nuosaikus kursas leis siekti gerovės ir pažangos, pabrėžė jis. Naujasis prezidentas gyventojams žadėjo „politinį ir ekonominį stabilumą bei geresnį gyvenimą laisvėje ir teisinėje valstybėje“. Tačiau visko įgyvendinti per trumpą laiką jis esą negalės.

Iranas užsienio politikos srityje turi siekti naujų tikslų, kad būtų nutraukta šalies izoliacija, sakė H. Rohani. Jis teigė kovosiąs, jo žodžiais tariant, už neteisėtų sankcijų, kurias Vakarai paskelbė dėl Teherano branduolinės programos, panaikinimą.

Prezidentas ragino iraniečius padėti vyriausybei įgyvendinti šalies interesus. „Parodykime pasauliui tikrąjį Irano ir islamo veidą“, – taip savo kalbą užbaigė H. Rohani.

H. Rohani yra septintasis šalies prezidentas. Jis laimėjo birželio 14-ąją vykusius rinkimus jau pirmajame rate. Už jį balsavo 51 proc. rinkėjų.

Sekmadienį H. Rohani duos priesaiką parlamente. Tada jis turės dvi savaites laiko pristatyti savo kabinetą.