Pasaulyje

2018.09.27 11:52

D. Trumpas teigia, kad išgelbėjo pasaulį nuo karo su Šiaurės Korėja

ELTA 2018.09.27 11:52

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad jis išgelbėjo pasaulį nuo karo su Šiaurės Korėja, užmezgęs diplomatinius santykius su Kim Jong Unu. 

„Jei nebūčiau buvęs išrinktas, būtumėte turėję karą. Būtų buvę užmušta milijonai žmonių. Tai labai lengvai galėjo būti pasaulinis karas“, – spaudos konferencijoje Niujorke sakė D. Trumpas ir pažymėjo, kad „niekas daugiau apie tai nebešneka“. 

„Mus sieja labai geri santykiai. Aš patinku jam (Kim), jis patinka man“, – kalbėjo JAV prezidentas. 

JAV prezidento teigimu, Šiaurės Korėjos vadovas siuntė jam du „puikius laiškus“, kuriuose atrodė norįs „viską įgyvendinti“. 

D. Trumpas anksčiau šiais metais Singapūre buvo susitikęs su Kim Jong Unu. Po pradinės suteiktos vilties, kad JAV gali pasiekti susitarimą, kad Šiaurės Korėja atsisakytų savo branduolinės programos, progresas sustojo. 

Tačiau, JAV valstybės sekretoriui Mike`ui Pompeo po susitikimo su Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministru Ri Yong Ho pranešus apie būsimą jo kelionę į Pchenjaną, rodos, derybos sugrįš į vėžes. Politikai susitiko Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijos kuluaruose. 

M. Pompeo teigė, kad spalio mėnesį keliaus į Šiaurės Korėją tęsti pasirengimo antrajam abiejų šalių vadovų susitikimui. M. Pompeo ir Ri Yong Ho aptarė planuojamą antrą dvišalį viršūnių susitikimą ir tolesnius žingsnius, kurių Šiaurės Korėja turėtų imtis atsisakydama savo branduolinės programos. 

JAV siekia, kad Pchenjanas visiškai atsisakytų branduolinių ginklų iki 2021 metų sausio. Šiaurės Korėja savo ruožtu reikalauja, kad Vašingtonas imtųsi analogiškų veiksmų Korėjos pusiasalyje.