Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Gdynę lenkai vertina kaip miestą, kuriame patogiausia gyventi

Prie Baltijos jūros įsikūrusi Gdynė pagal Lenkijos gyventojų apklausas vertinama kaip miestas, kuriame patogiausia gyventi. Kasmet į ją užsuka vis daugiau įvairių šalių, taip pat ir Lietuvos, turistų. O norint pritraukti dar didesnius jų srautus, šiuo metu rekonstruojamas karinis oro uostas, pritaikytas civilėms reikmėms.

Prie Baltijos jūros įsikūrusi Gdynė pagal Lenkijos gyventojų apklausas vertinama kaip miestas, kuriame patogiausia gyventi. Kasmet į ją užsuka vis daugiau įvairių šalių, taip pat ir Lietuvos, turistų. O norint pritraukti dar didesnius jų srautus, šiuo metu rekonstruojamas karinis oro uostas, pritaikytas civilėms reikmėms.   

Gdynė artėja link savo pirmojo šimtmečio, kurį švęs po dešimties metų. Ji vadinama imigrantų miestu, kurį savo namais laiko ir ne vienas Vilniaus kraštą palikęs Lietuvos lenkas, įsikūręs čia pokariu.

Lietuvišką dvasią lig šiol mena Lietuvių ir Antano Baranausko gatvės.

Į Gdynę iš įvairių šalies kampelių žmonės nuo seno plūdo ieškoti darbo, nes čia buvo vienas moderniausių Baltijos jūros uostų, kuriame dabar dirba apie porą tūkstančių žmonių. Nedarbas čia siekia vos 5 procentus.

Pastaraisiais metais padaugėjo ir turistų, nes valdžios rūpesčiu miestas tapo tikrai patrauklus atvykstantiems svečiams.

„Atvažiavome atostogauti su šeima. Pasirinkome tokį miestą, kuriame pamatytume ką nors nauja – ne tik jūrą, bet kad galėtume mieste pabūti, pasižiūrėti įdomią architektūrą. [...] Infrastruktūra pritaikyta turistams“, – pasakoja Gdynėje pakalbintas turistas iš Lietuvos Robertas Bilinskis.

Gdynėje dažni svečiai – rusai iš Kaliningrado srities. Jiems leidus be vizų, su specialiais leidimais keliauti Lenkijos gilumon šimtą kilometrų, Gdynės miesto prezidentas pastebi augantį biudžetą.

„Tvarkome infrastruktūrą gyventojams. Sporto ir kultūros infrastruktūra labai reikalinga ne tik vietiniams, bet ir turistams. Juk mes plėtojame turizmą, todėl poilsiautojams reikia spektaklių, parodų, dviračių takų“, – aiškina Gdynės prezidentas Wojciechas Bobuslawas Szczurekas.

„Gdynė – laimingas miestas. Sparčiai vystosi, jis gerai tvarkomas. Neseniai duris atvėrė mokslo ir technologijų parkas. Valdžia stengiasi, kad svečiai sugrįžtų atgal, o miestui tai į naudą“, – tikina vietos gyventoja.

Beje, Gdynė šiemet pateko tarp 7 Europos miestų, kuriuos Europos Komisija apdovanojo už politiką rūpinantis negalią turinčiais žmonėmis. Senjorams čia statomas kompleksas, kuriame įsikurs trečiojo amžiaus universitetas ir aktyvaus senjoro centras.  

O norint pritraukti dar didesnius turistų srautus už 50 milijonų litų rekonstruojamas karinis oro uostas, esantis Gdanske – viename iš vadinamojo trimiesčio – Gdansko, Gdynės ir Sopoto – miestų.

Siekiant sutaupyti turistų, norinčių aplankyti gražiausias Lenkijos pajūrio vietas, laiką rengiamos specialios ekskursijos „Trimiestis per vieną dieną“.

Pasak miesto prezidento, oro uoste galės leistis lėktuvai su turistais iš visos Europos, todėl tai svarbu ir Gdynei, ir už keliolikos kilometrų esančiam Sopoto kurortui.

„Oro uosto statyba susieta su transporto gerinimu šiame regione. Tai mūsų geresnė ateitis. Yra karinis oro uostas, iki mūsų nutiesta autostrada. Kadangi uostas veikia kaip civilinis, tai kodėl jo neatnaujinti?“ – svarsto Gdynės prezidentas.

Po poros metų Gdynėje jūros uosto teritorijoje turistus kvies užsukti Emigrantų muziejus, panašus į esantį Jungtinėse Valstijose. Mat ne vienas iš maždaug  19 mln. lenkų, pasak miesto vadovo, šalį paliko, iškeliavęs per Gdynę – tarpukariu vienintelį jūrų uostą Lenkijoje.