Pasaulyje

2018.09.26 22:42

Paskelbta tikroji įtariamojo Skripalių apnuodijimu tapatybė

DELFI.lt2018.09.26 22:42

Skripalių apnuodijimu kaltinamų vyrų istorijoje aiškėja naujos ir svarbios detalės.

Kaip rašoma BBC, atskleista tikroji Skripalių apnuodijimu įtariamo vyro pavardė. Remiantis užsienio žiniasklaida, vyras, kuris anksčiau buvo apibūdinamas kaip Ruslanas Boširovas iš tiesų yra Anatolijus Čepiga.

BBC daugiau apie tai nekomentuoja ir pabrėžia, kad šie duomenys nėra oficialiai patvirtinti.

DELFI primena, kad anksčiau britų saugumo tarnybos tikino, kad įtariamųjų vardai yra Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Tyrėjų nuomone, šie vardai veikiausiai yra pseudonimai.

Interviu prokremliškai televizijai RT jiedu paneigė turėję ką nors bendrą su pasikėsinimu nužudyti ir tvirtino, kad lankėsi Britanijoje kaip turistai.

S. Skirpalis 10-eme dešimtmetyje buvo įkalintas Rusijoje už dešimčių Rusijos karinės žvalgybos tarnybos GRU pareigūnų išdavimą. Po 2010-aisiais įvykusio Vašingtono ir Maskvos apsikeitimo šnipais jis apsigyveno Britanijoje.

Buvęs GRU pulkininkas ir jo dukra Julija kovą buvo rasti be sąmonės pietiniame Anglijos mieste Solsberyje. Jiedu buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiagą, kuria buvo ištepta S. Skripalio namų durų rankena, teigia britų policija.

Jiems į pagalbą atėjęs policininkas taip pat atsidūrė ligoninėje, bet vėliau visi trys apnuodytieji pasveiko.

Praėjus keliems mėnesiams po incidento netoli Solsberio esančiame Eimsberio miestelyje ta pačia medžiaga buvo paveikta viena britų pora – Dawn Sturgess ir Charlie Rowley.

Anot policijos, „Novičiok“ likučių buvo netikrų kvepalų buteliuke, kurį rado Ch. Rowley ir atidavė savo partnerei. Jie abu smarkiai susirgo, o D. Sturgess kiek vėliau mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.