Naujienų srautas

Pasaulyje2013.08.03 16:04

JAV perspėja savo piliečius

Jungtinės Valstijos paskelbė įspėjimą po pasaulį keliaujantiems savo piliečiams. Valstybės departamento teigimu, tikėtina, kad rugpjūtį „Al Qaeda“ gali įvykdyti teroristinius išpuolius prieš JAV piliečius Šiaurės Afrikoje ir Vidurio Rytuose.

Jungtinės Valstijos paskelbė įspėjimą po pasaulį keliaujantiems savo piliečiams. Valstybės departamento teigimu, tikėtina, kad rugpjūtį „Al Qaeda“ gali įvykdyti teroristinius išpuolius prieš JAV piliečius Šiaurės Afrikoje ir Vidurio Rytuose.

Perspėjimas susilaikyti nuo kelionių į Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos valstybes Jungtinių Valstijų piliečiams paskelbtas po to, kai šį sekmadienį nuspręsta uždaryti 21 JAV ambasadą šiuose kraštuose. Tiesa, tik vienai dienai, tačiau abu perspėjimai grindžiami amerikiečių žvalgybos informacija apie galimas „Al Qaeda“ atakas.

Ir nors tokie perspėjimai Jungtinių Valstijų piliečiams jau yra tapę įprastu reiškiniu – paskutinis įspėjimas būti atsargiems visame pasaulyje paskelbtas vasarį – nemažai keliaujančių nemano, kad gąsdinimai perniek, ir pasitiki savo vyriausybės įspėjimais.

Vyriškis, vykstantis į kelionę kruiziniu laivu iš Kopenhagos, jautėsi saugus, tačiau teigė, kad savijauta pasikeistų, jei mąstytų apie kelionę į kraštus, dėl kurių perspėja Valstybės departamentas.

„Manęs tai per daug nejaudina dėl to, kur aš skrendu. Tačiau jei turėčiau bilietą kur nors į Vidurio Rytus, tikrai atsisakyčiau skristi. Nevykčiau nei į Šiaurės Afriką, nei į Vidurio Rytus“, – tikina amerikietis iš Vakarų Virdžinijos Jamesas Melby.

„Esu Amerikos pilietis, kilęs iš Egipto. Kreipsiu didžiulį dėmesį į šį perspėjimą. Dažniausiai visur keliauju savarankiškai, tačiau dabar laikysiuos visų atsargumo priemonių“, – sako Virdžinijos gyventojas Mohamedas Moustafa.

Visgi tuose karštuose taškuose, į kuriuos nepatariama vykti JAV piliečiams, pavyzdžiui, Irako sostinės Bagdado gatvėse, galbūt dėl to, kad ginkluoti išpuoliai čia jau tapo kasdieniu reiškiniu ir žodis „saugumas“ čia turi kiek kitokią prasmę nei Vakaruose, įtampos jaučiama mažiau.

„Manau, kad Jungtinių Valstijų ambasados uždarymas – smarkiai perdėta reakcija. Saugumo situacija Irake ir kaimyninėse valstybėse gana stabili ir nėra prasmės uždarinėti ambasadas“, – komentuoja bagdadietis Džuma al Kuraiši.

Tačiau tokią ramybę neigia Jemeno saugumo pajėgų pranešimai, kad ypatingu „Al Qaeda“ taikiniu gali būti JAV ambasada šioje šalyje, kur pastaruoju metu itin padažnėjo užsienio piliečių grobimai, vykdomi „Al Qaeda“ kovotojų.

Savo ambasadas Jemeno sostinėje Sanoje dviem dienoms sekmadienį uždaro ir Vokietija bei Didžioji Britanija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi