Pasaulyje

2018.09.26 19:00

D. Trumpas ragina Jungtines Tautas sukliudyti Iranui įsigyti atominę bombą

ELTA 2018.09.26 19:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paragino kitas Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos nares bendradarbiauti su Amerika, siekiant užtikrinti, kad į Irano rankas niekuomet nepatektų atominė bomba, praneša BBC.

Pirmininkaudamas tarybos posėdžiui, kurio tema – masinių ginklų kontrolė, D. Trumpas teisino savo sprendimą atnaujinti Teheranui sankcijas, teigdamas, kad Irano režimo elgesys – „piktybiškas“.

Be to, JAV prezidentas apkaltino Iraną ir Rusiją „leidžiant“ vykdyti „skerdynes“ Sirijoje.

Tačiau vos tai pareiškęs, D. Trumpas šioms trims šalims padėkojo už tai, kad jos atsisakė planų pradėti Sirijos Idlibo provincijos puolimą.

JAV ir Irano santykiai buvo įtempti kelis pastaruosius dešimtmečius, ir D. Trumpas beveik niekada nepraleidžia progos pažerti kritikos Iranui.

„Prašau Saugumo Tarybos narių bendradarbiauti su Jungtinėmis Valstijomis užtikrinant, kad Irano režimas pakeistų savo elgesį ir niekada neįsigytų atominės bombos“, – pridūrė jis.

JAV neseniai pasitraukė iš 2015-aisiais pasirašyto Irano branduolinio susitarimo ir atnaujino šaliai taikytas sankcijas. Šis žingsnis atskleidė esminius JAV ir sąjungininkų Europoje požiūrių skirtumus.