Pasaulyje

2018.09.26 09:44

Japonijos premjeras teigia esąs atviras susitikimui su Kim Jong Unu

ELTA2018.09.26 09:44

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe pareiškė esąs atviras viršūnių susitikimui su Šiaurės Korėjos vadovu Kim Jong Unu. Jis yra pasiruošęs susitikimui, o kartu ir „naujam startui“ savo šalies santykiuose su Pchenjanu. Taip Sh. Abe kalbėjo antradienį Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke. Iki šiol jis laikėsi griežtos linijos Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

Kartu Sh. Abe pabrėžė, kad šiuo metu dar nėra rengiamasi viršūnių pokalbiams su Kim Jong Unu. Šis esą savo ruožtu turi pademonstruoti, kad yra pasirengęs tokiam susitikimui. Komunistinė šalis, anot Sh. Abe, yra „kryžkelėje“ ir turi nuspręsti, ar išnaudos „istorinį šansą“.

Sh. Abe sakė, kad galimame susitikime su Kim Jong Unu jam ypač rūpėtų pagrobtų ir į Šiaurės Korėją nugabentų japonų grąžinimo klausimas. „Kad būtų išspręsta pagrobimų problema, aš taip pat pasiruošęs nutraukti abipusį nepasitikėjimą su Šiaurės Korėja“, – kalbėjo jis. Viršūnių susitikimas esą prisidėtų prie šio klausimo sureguliavimo.

Japonija jaučia Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo grėsmę. JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau birželį Singapūre susitiko su Kim Jong Unu. Pirmadienį D. Trumpas sakė, jog tikisi, kad greitai įvyks antrasis viršūnių susitikimas su Šiaurės Korėjos vadovu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt