Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.25 20:46

E. Macronas nebesudarinės prekybos susitarimų su klimato sutarčiai nepriklausančiomis šalimis

BNS 2018.09.25 20:46

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pareiškė, kad prekybos susitarimus nuo šiol sudarinės tik su tomis šalimis, kurios yra pasirašiusios Paryžiaus klimato sutartį.

Šis jo pareiškimas buvo aiškiai nukreiptas į pernai iš šio susitarimo, laikyto ypač svarbiu pasiekimu kovoje su klimato pokyčiais, pasitraukusias Jungtines Valstijas.

„Daugiau nebepasirašinėsime komercinių susitarimų su jėgomis, negerbiančiomis Paryžiaus (klimato) sutarties“, – pareiškė E. Macronas per Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją, tačiau nepaminėjo savo kolegos JAV lyderio Donaldo Trumpo sprendimo trauktis iš sunkiai iškovotos pasaulinės klimato iniciatyvos, turinčios padėti sustabdyti įsibėgėjantį klimato atšilimą.

Prancūzijos prezidentas antradienį taip pat paragino skatinti „dialogą ir daugiašališkumą“ Irano atžvilgiu, prastai užmaskuodamas kritiką D. Trumpo reikalavimui drauge su JAV paskelbti Teheranui griežtas sankcijas.

Kalbėdamas per JT Generalinės Asamblėjos posėdi iškart po D. Trumpo, E. Macronas pareiškė, kad 2015-aisiais pasirašytas istorinis susitarimas, iš kurio pasitraukė Vašingtonas, pažabojo Irano branduolinę programą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi