Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Vokietija nutraukė šnipinėjimo paktą su JAV ir Didžiąja Britanija

ELTA 2015.09.08 13:45

Reaguodama į pranešimus apie šnipinėjimo programas Vokietija atšaukė Šaltojo karo laikų paktą su Vokietija ir Didžiąja Britanija, praneša BBC.

Reaguodama į pranešimus apie šnipinėjimo programas Vokietija atšaukė Šaltojo karo laikų paktą su Vokietija ir Didžiąja Britanija, praneša BBC.

Informaciją apie šnipinėjimo programas atskleidė JAV informatorius Edwardas Snowdenas.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Guidas Westerwelle sakė, kad „administracinių susitarimų atšaukimas, kurio ėmėmės pastarosiomis savaitėmis, yra reikalinga ir tinkama debatų apie asmens privatumo saugojimą pasekmė“.

Vokiečiai, kurie nacių laikais patyrė masinį šnipinėjimą, labai jautriai reaguoja į bet kokį galimą asmens privatumo pažeidimą, be to, šalyje galioja griežti duomenų apsaugos įstatymai.

Penktadienį atšauktas susitarimas suteikė teisę šalimis, kurios Vakarų Vokietijoje buvo dislokavusios savo karius, t. y. JAV, Didžiajai Britanijai ir Prancūzijai, teisę prašyti vykdyti sekimo operacijas, kurios padėtų apsaugoti tas pajėgas.

Vis dėlto susitarimo nutraukimas neturės jokios realios reikšmės, nes jis buvo pasirašytas 1968–1969 metais ir nėra taikomas nuo Šaltojo karo pabaigos. JAV valstybės pareigūnas sakė, kad sutarties nutraukimas yra būdas parodyti žmonėms, kad Vokietija kažko imasi, bet tuo pačiu JAV žino, kad jos nuo to nenukentės: žinant gerus žvalgybos agentūrų santykius, jos vis tiek gaus joms reikalingos informacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi