Pasaulyje

2018.09.25 11:13

Maskva iškvietė Norvegijos ambasadorių dėl šnipinėjimu įtariamo ruso arešto

BNS2018.09.25 11:13

Maskva pirmadienį iškvietė Norvegijos ambasadorių dėl incidento, kai Osle buvo suimtas šnipinėjimu įtariamas Rusijos pilietis, ir pareikalavo jį paleisti.

Norvegų žvalgybos tarnyba PST sekmadienį paskelbė suėmusi 51 metų rusą, įtariamą „neteisėta žvalgybos veikla“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija nurodė pareikalavusi Norvegijos ambasadoriaus pasiaiškinti dėl kaltinimų.

URM pranešė, kad Norvegijoje buvo sulaikytas M. A. Bočkariovas, dirbantis padėjėju Rusijos parlamento aukštuosiuose rūmuose.

Maskva apkaltino Norvegiją „šnipinėjimo manija“ ir pažadėjo imtis atsakomųjų veiksmų.

„Neabejotina, kad tokie žingsniai neliks be pasekmių“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Sulaikytas Rusijos pilietis atmetė įtarimus šnipinėjimus ir tvirtino, kad įvyko „nesusipratimas“, jo advokatė anksčiau pirmadienį sakė naujienų agentūrai AFP.

Praeitą savaitgalį šį vyrą buvo nurodyta suimti dviem savaitėms.

„Jis sako nesuprantantis, kodėl yra tuo kaltinamas, ir yra įsitikinęs, kad tai nesusipratimas“, – sakė ruso teisininkė Hege Aakre.

Įtariama, kad šis vyras šnipinėjo per tarpparlamentinį seminarą Norvegijos parlamente (Stortinge). Per šį renginį daugiau kaip 30 šalių atstovai diskutavo skaitmeninės darbotvarkės klausimais.

Tyrimas dėl ruso veiksmų tebėra „preliminarus“; jam keliami įtarimai yra grindžiami „stebėjimais ir jo elgesiu“, AFP sakė PST atstovas Martinas Bernsenas.

Balandį Rusijoje buvo suimtas vienas Norvegijos pilietis, įtartas šnipinėjimu.

Ikiteisminiame arešte laikomas Frode Bergas prisipažino keletą kartų padėjęs Norvegijos žvalgybos tarnybai kaip kurjeris, bet tvirtino nežinojęs, kokią informaciją jam pavesta perduoti.

Norvegijos žvalgybos pareigūnai reguliariai kaltina Rusiją kibernetinėmis atakomis ir šnipinėjimu, bet arešto atvejai yra itin reti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.