Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.24 20:47

J. Boltonas: JAV neturi tikslo nuversti Irano režimą

ELTA 2018.09.24 20:47

Baltieji rūmai pirmadienį pažadėjo ir toliau daryti „maksimalų spaudimą“ Iranui bei pridūrė, kad yra numatę naujų sankcijų Teheranui, tačiau tuo pat metu patikino, kad JAV neturi tikslo nuversti Irano režimą.

„Kaip jau esu ne kartą sakęs, Irano režimo pakeitimas nėra (JAV) administracijos politika“, – pristatydamas šią savaitę Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje nuskambėsiančią prezidento Donaldo Trumpo kalbą teigė prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas.

„Įvedėme Iranui itin griežtų sankcijų, įvesime naujų, ir tai, ko tikimės iš Irano, yra didžiuliai jų elgesio pokyčiai“, – kalbėjo J. Boltonas.

„Kol tai įvyks, mes ir toliau taikysime tai, ką prezidentas vadina maksimaliu spaudimu“, - pridūrė jis.

Glaudžius ryšius su Irano priešininkais Izraeliu ir Saudo Arabija palaikantis D. Trumpas pasitraukė iš tarptautinio Irano branduolinio susitarimo, kuriuo siekta pažaboti šalies branduolinę programą, ir atnaujino anksčiau Teheranui taikytas sankcijas.

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei`us apkaltino JAV sąjungininkus Saudo Arabiją ir Jungtinius Arabų Emyratus (JAE) parėmus arabų separatistus, kurie praėjusią savaitę pietvakarinėje šalies dalyje surengė išpuolį, per kurį žuvo 24 žmonės. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi