Pasaulyje

2018.09.24 18:57

D. Trumpas tikisi netrukus susitikti su Š. Korėjos lyderiu

ELTA 2018.09.24 18:57

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį teigė manąs, kad netrukus vėl susitiks su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Be to, prezidentas pridūrė matąs „didžiulę pažangą“, pastaruoju metu pasiektą mažinant įtampą dėl Pchenjano branduolinės ir raketų programų keliamų grėsmių.

„Panašu, kad gana greitai įvyks antrasis viršūnių susitikimas“, – Jungtinių Tautų (JT) būstinėje žurnalistams sakė D. Trumpas. 
 
„Kaip žinote, Kim Jong Unas man parašė laišką – gražų laišką, – prašydamas surengti antrą susitikimą. Taip ir padarysime“, – pridūrė D. Trumpas, su Šiaurės Korėjos lyderiu birželį susitikęs Singapūre.
 
Prezidento teigimu, susitikimą „artimiausiu metu“ suorganizuos valstybės sekretorius Mike`as Pompeo. Paskutinis planuotas paties JAV diplomatijos vadovo vizitas Pchenjane buvo netikėtai atšauktas Baltųjų rūmų.
 
Šiuos komentarus D. Trumpas išsakė praėjus metams po to, kai apstulbino JT Generalinę Asamblėją, savo kalboje pagrasindamas „visiškai sunaikinti“ Šiaurės Korėją, o jos lyderį pavadindamas „raketžmogiu“.
 
Tačiau nuo to laiko D. Trumpas savo diplomatinius santykius su Pchenjanu pristato kaip svarbiausią savo diplomatinę pergalę ir teigia, kad konflikto grėsmė sumažėjo.
 
„Didžiulė pažanga Šiaurės Korėjos klausimu, – JT būstinėje Niujorke žurnalistams teigė JAV vadovas. – Tuomet buvo labai pavojingi laikai. Praėjus metams, situacija gerokai pasikeitė“.