Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.24 18:18

Dešimtys tūkstančių latvių pasveikino popiežių Agluonoje

BNS 2018.09.24 18:18

Dešimtys tūkstančių žmonių pirmadienį susirinko pasveikinti popiežių Pranciškų pietrytiniame Latvijos mieste Agluonoje, kur pontifikas aukos Mišias.

Iš Rygos į Agluoną sraigtasparniu atvykusiam Šventajam Tėvui žmonės mojavo Latvijos vėliavėlėmis ir sakė labai laukiantys popiežiaus žinios.

Kai kurie iš jų čia rinkosi dar ankstyvą rytą. Į renginį registravosi atvykti 32 tūkst. žmonių, bet organizatoriai sako, kad tikinčiųjų Agluonoje susirinko daugiau.

Popiežius palaimino latvius važiuodamas papamobiliu.

„Jis labai svarbus žmogus tokioje svarbioje institucijoje – taigi jis praktiškai yra Dievas. Turime jo laukti, sutikti jį“, – BNS sakė 34-erių programuotojas Oskars Verza.

„Svarbiausia yra toliau gyventi, toliau melstis ir būti bendruomenėje“, – pridūrė jis.

30-metė Liana Rozita popiežių gyvai pamatė antrą kartą, nes prieš keletą metų susitiko su juo Lenkijoje.

Ji teigė, kad svarbiausia pontifiko žinia yra, jog tikėti gali bet kas.

„Galima mėgautis gyvenimu ir gyventi kartu su Dievu. Tai nėra skirta tik močiutėms – tai skirta visiems“, – kalbėjo L. Rozita.

„Kai gyveni su Dievu, tu žinai, ką iš tikrųjų reiškia būti laimingam, o ne tik džiaugtis dėl, pavyzdžiui, naujų drabužių“, – pridūrė jis.

Maisto pramonės srityje dirbanti Inta Švirkštė tvirtino besitikinti permainų po to, kai popiežius pasakė Latvijos valdžiai gerinti žmonių gyvenimą.

„Jis galėjo su vyriausybe šiek tiek pakalbėti, kad žmonėms taptų geriau, nes pas mus Latvijoje labai daug neteisybės“, – teigė moteris.

Agluonos bazilika yra garsi XVII amžiuje sukurtu Agluonos Stebukladarės Dievo Motinos paveikslu.

Po šv. Mišių Agluonoje popiežius baigs vizitą Latvijoje ir sugrįš į Lietuvą. Antradienį jis išvyks į Estiją, o iš jos parskris į Romą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi