Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.23 16:39

Po išpuolio kariniame parade Irano prezidentas išplūdo JAV

ELTA 2018.09.23 16:39

Po kruvino išpuolio kariniame parade Irano prezidentas Hassanas Rouhani iškoneveikė JAV, rašo BBC.

Šeštadienį Ahvazo mieste pietvakarių Irane vykusiame kariniame parade ginkluoti užpuolikai pradėjo šaudyti į Irano Revoliucinės gvardijos karius ir paradą stebėjusius civilius. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė „Islamo valstybės“ (IS) kovotojai ir antivyriausybinė arabų grupuotė, ginanti arabų mažumos Chuzestano provincijoje teises.

Tačiau nei viena grupuotė nepateikė jokių įrodymų. Išpuolio metu žuvo 25 žmonės, tarp jų 12 karių.

Prezidento H. Rouhani teigimu, „mums visiškai aišku, kas įvykdė nusikaltimą ir su kuo jie susiję. Mažos marionetinės valstybės regione yra remiamos Amerikos ir JAV kursto jas bei suteikia joms būtinus pajėgumus“.

Irano vadovas pridūrė, kad kitą savaitę Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje išreikš savo požiūrį į „padėtį pasaulyje“.

Tiek H. Rouhani, tiek Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei dėl išpuolio kaltino „regionines valstybes, kurios yra JAV marionetės“. Nei vienas nepatikslino, kokios tos regioninės valstybės. Tuo tarpu šalies ginkluotosios pajėgos teigė, kad ginkluotus užpuolikus apmokė dvi Persų įlankos arabų valstybės, susijusios su JAV ir Izraeliu. 

JAV ir Iraną dešimtmečius sieja sudėtingi santykiai. Santykiai dar labiau pablogėjo JAV šiais metais pasitraukus iš Irano branduolinio susitarimo. JAV atnaujino Iranui kai kurias sankcijas, taip pat reiškė paramą antivyriausybiniams protestuotojams Irane. 

Apskritai JAV labai įtariai žiūri į Irano veiklą Artimuosiuose Rytuose, įskaitant ir Irano įtaką Sirijoje bei Jemene. JAV, be kita ko, yra Irano priešų – Izraelio ir Saudo Arabijos sąjungininkės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi