Pasaulyje

2018.09.23 16:30

Maldyvuose pratęstas rinkimų apylinkių darbo laikas

BNS 2018.09.23 16:30

Prezidentą renkančių Maldyvų pareigūnai pranešė, kad rinkimų apylinkių darbo laikas sekmadienį dėl didelio rinkėjų aktyvumo buvo pratęstas.

Rinkimų komisijos atstovas Ahmedas Akramas sakė, kad balsavimas, kuris turėjo baigtis 16 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku, tęsis iki 19 valandos. Jis nurodė, kad vidurdienį savo balsus jau buvo atidavę maždaug 42 proc. rinkėjų, o galiausiai rinkėjų aktyvumas gali pasiekti 90 procentų.

Daugiau kaip 260 tūkst. iš 400 tūkst. Maldyvų piliečių gali balsuoti maždaug 400 rinkimų apylinkių visoje šalyje.

Maldyvuose – buvusiame britų protektorate – demokratija buvo įvesta 2008-aisiais, po dešimtmečius trukusio autokratinio valdymo. Dabartinis Maldyvų prezidentas Yameenas Abdul Gayoomas siekia antros kadencijos ir turėtų išlaikyti valdžią.

Tačiau balsavimą temdo šeštadienį įvykdytas policijos reidas vienintelio jo varžovo, opozicijos parlamentaro Ibrahimo Mohamedo Soliho pagrindinėje rinkimų kampanijos būstinėje. Policijos orderyje, kurį matė naujienų agentūra „Associated Press“, cituojama policijos žvalgyba, nurodžiusi, kad I. M. Soliho kampanijos biure galėjo būti koordinuojamas balsų pirkimas.

Įtariamuoju orderyje nurodomas kampanijos aukšto rango pareigūnas Ahmedas Shahidas.

Šis reidas buvo naujausias vyriausybės priemonių prieš opoziciją ženklas. Jis pakurstė nuogąstavimus, kad rinkimai gali būti klastojami Kinijai palankaus Y. A. Gayoomo naudai.

Savo pirmąją kadenciją prezidento poste Y. A. Gayoomas konsolidavo valdžią, įkalino oponentus, įskaitant savo netikrą brolį, buvusį prezidentą ir du Aukščiausiojo Teismo teisėjus, ir ėmėsi kontroliuoti teismus. Jo kritikai sako, kad jis grąžina jaunavedžių rojumi laikomą salyną prie autoritarinio valdymo.

Sekmadienio rinkimus atidžiai stebi Indija ir Kinija, kurios varžosi dėl įtakos Indijos vandenyno šalyse. Tuo tarpu Europos Sąjunga ir JAV pagrasino sankcijomis, jei balsavimas nebus laisvas ir teisingas.

Europos Sąjunga penktadienį paskelbė nesiunčianti rinkimų stebėtojų, nes Maldyvai neįvykdė pagrindinių stebėjimo sąlygų.