Pasaulyje

2018.09.23 12:54

Naujas greitasis traukinys sujungė Honkongą ir žemyninę Kinijos dalį

BNS 2018.09.23 12:54

Sekmadienį paleistas naujas greitasis traukinys, sujungęs Honkongą ir žemyninę Kiniją, tačiau kritikai sako, kad milijardų dolerių (eurų) vertės projektu dalis miesto buvo atiduota vis labiau čia įsitvirtinančiam Pekinui.

Pusiau autonominiame Honkonge esančio Vakarų Kaulūno geležinkelio terminalo teritorijoje pirmą kartą buvo dislokuoti kinų saugumo pareigūnai. Pagal susitarimą, terminalas yra dalis naujos „specialios uosto teritorijos“, kurioje taikoma žemyninės Kinijos teisė.

Šimtai žmonių ankstų sekmadienio rytą susirinko geležinkelio stotyje, iš kurios pirmasis traukinys 7 val. ryto (2 val. Lietuvos laiku) išvyko į Kinijos pietinį Šendženo miestą.

„Nesijaudinu dėl apsaugos iš žemyninės Kinijos. Jie čia atvyko tik dirbti, o jungtiniai patikros punktai yra įrengti tik siekiant supaprastinti reikalus ir užtikrinti spartesnį sienos kirtimą“, – agentūrai AFP sakė 39 metų keleivis pavarde Chan , pirmuoju traukiniu išvykęs su savo sūnumi.

Keleiviai stotyje keliauja pro imigracijos ir muitinės patikros punktus į žemyninės Kinijos kontroliuojamą stoties dalį, nors stotis yra už kelių kilometrų nuo fizinės sienos.

Pagal Honkongo „mini konstituciją“ Kinijos nacionaliniai įstatymai čia negalioja, įskyrus tam tikras ribotas sritis, kaip gynyba. Honkongo gyventojai mėgaujasi teisėmis, įskaitant žodžio laisvę, kurių žemyninėje dalyje nėra. Šios teisės buvo apsaugos specialiu susitarimu, kuris buvo pasiektas prieš Didžiajai Britanijai perduodant Honkongą Kinijai 1997 metais. Tačiau baiminamasi, kad šios teisės yra vis labiau ribojamos.