Pasaulyje

2018.09.22 18:41

Rusijoje tūkstančiai žmonių vėl protestuoja prieš pensinio amžiaus didinimą

BNS2018.09.22 18:41

Rusijoje tūkstančiai žmonių šeštadienį protestuoja prieš vyriausybės planus padidinti pensinį amžių penkeriais metais. Tai jau ne pirmoji protesto akcija dėl pensinio amžiaus didinimo.

Keli tūkstančiai protestuotojų dalyvavo Komunistų partijos ir kitų kairiųjų politinių jėgų surengtame mitinge Maskvoje. Keli šimtai protestuotojų prieš pensijų reformą susirinko ir Sevastopolyje, Rusijos okupuotame Krymo pusiasalyje. Kol kas pranešama, kad protestai vyko taikiai, apie suimtuosius nepranešama. Dauguma Maskvoje ir kituose Rusijos miestuose šeštadienį vykusių protestų buvo sankcionuoti valdžios, praneša naujienų agentūra AP.

Rusijos visuomenėje kilo nepasitenkinimas prezidento Vladimiro Putino valdančiosios partijos palaikomai pensijų reformai – moterų ir vyrų pensinio amžiaus laipsniškam didinimui iki atitinkamai 63 ir 65 metų. Šiuo metu galiojanti pensinio amžiaus riba, kuri yra išlikusi nuo sovietinių laikų, yra 55 metai moterims ir 60 metų vyrams.

Praėjusį mėnesį V. Putinas pareiškė, kad idėja padidinti pensinį amžių jam nepatinka. Tačiau jis pažymėjo, jog negalima nieko nedaryti, ir pridūrė, kad „turėsime priimti tam tikrus lemiamus sprendimus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.