Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.22 14:59

Pietvakarių Irane kovotojai užpuolė karinį paradą, yra aukų

LRT.lt, BNS 2018.09.22 14:59

Pietvakarinėje Irano Chuzestano provincijoje šeštadienį kovotojams užpuolus karinį paradą žuvo mažiausiai 24 žmonės, o dar per 60 žmonių buvo sužeisti, šeštadienį pranešė gubernatoriaus pavaduotojas Ali-Hosseinas Hosseinzadehas.

„Sužeistieji yra kritinės būklės“, – sakė A.-H. Hosseinzadehas.

Ataka įvyko per Ahvazo mieste surengtą paradą, skirtą pažymėti aštuonerius metus trukusio 1980-aisiais prasidėjusio karo su Saddamo Husseino Iraku metines.

Pusiau oficiali naujienų agentūra „Fars“ informavo, kad du užpuolikai ėmė šaudyti į žiūrovų minią, o tada bandė užpulti pareigūnams skirtą parado stebėjimo pakylą, tačiau buvo pašauti saugumo pajėgų.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė antivyriausybinis arabų judėjimas Ahvazo Nacionalinis Pasipriešinimas, remdamasi spaudos atstovo pranešimu informuoja naujienų agentūra „Reuters“. Vėliau „Reuters“ pranešė, kad atsakomybė prisiėmė ir „Islamo valstybė“. 

Irano kariuomenės atstovas spaudai pareiškė, kad išpuolio vykdytojai buvo apmokomi dviejose Persų įlankos valstybėse ir turi sąsajų su JAV bei Izraelio žvalgyba „Mossad“.

Valstybinė televizija parodė atakos tiesioginių padarinių vaizdų: matoma, kaip paramedikai suteikia pagalbą karinę uniformą dėvinčiam žmogui, gulinčiam ant žemės, o kiti ginkluoti saugumo pajėgų pareigūnai vieni ant kitų rėkia prie parado žiūrovų tribūnos.

ISNA taip pat paskelbė nuotraukų iš incidento vietos: jose matyti vienas kitam padedantys vaikščioti susikruvinę kariškiai paradinėmis uniformomis.

Ataka įvyko Ahvazo Jeruzalės bulvare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi