Pasaulyje

2018.09.19 11:28

D. Trumpas teigiamai įvertino Šiaurės Korėja siekį uždaryti raketų bandymų kompleksą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.09.19 11:28

Pchenjane susitikę Pietų ir Šiaurės Korėjos lyderiai skelbia susitarę dėl būdų, kaip sieks Korėjos pusiasalio branduolinio nusiginklavimo. Šiaurės Korėja įsipareigojo uždaryti raketų bandymų kompleksą ir įsileisti inspektorius.

Skelbiama, kad Pietų ir Šiaurės Korėjos taip pat sutarė atnaujinti geležinkelių eismą ir bendradarbiauti sveikatos srityje. Šiaurės Korėjos prezidentas Kim Jong Unas pareiškė, kad artimiausiu metu aplankys Seulą. Tai būtų pirmasis Šiaurės Korėjos lyderio vizitas į Pietų Korėją nuo tada, kai buvo padalytas Korėjos pusiasalis.

Taip pat abi šalys ketina siekti kartu rengti 2032 metų olimpiadą.

D. Trumpui „padarė įspūdį“ abiejų Korėjų viršūnių susitikimo rezultatai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad trečiadienį Pchenjane įvykusiame abiejų Korėjų lyderių susitikime buvo pasiekti įspūdingi rezultatai.

„Kim Jong Unas sutiko įsileisti branduolinių objektų inspektorius ir visam laikui uždaryti bandymų ir paleidimo kompleksą stebint tarptautiniams ekspertams. Iki to laiko raketų ar branduoliniai bandymai nebus vykdomi“, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“.  

„Didvyrių palaikai toliau bus grąžinami į Jungtines Valstijas. Be to, Šiaurės ir Pietų Korėjos pateiks bendrą paraišką rengti 2032 metų olimpiadą. Labai įspūdinga!“ – rašė prezidentas.