Pasaulyje

2018.09.18 21:11

Maskva dėl šnipinėjimo skandalo iškvietė Šveicarijos ir Nyderlandų ambasadorius

BNS2018.09.18 21:11

Maskva antradienį iškvietė Šveicarijos ir Nyderlandų ambasadorius dėl, jos teigimu, „nepagrįstų kaltinimų“, kad rusų agentai vykdo Šveicarijoje šnipinėjimo veiklą.

Anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, šveicarų pasiuntiniui Yves`ui Rossier buvo pareikšta, kad tokia „konfrontacinė retorika“ gali pakenkti kitais atžvilgiais konstruktyviems abiejų šalių ryšiams.

Kitame Rusijos URM pareiškime pažymima, jog Nyderlandų ambasadorė Renee Jones-Bos buvo iškviesta dėl jos šalyje vykdomos „kampanijos, kurios tikslas – sukelti šnipų maniją“.

Šveicarijos pareigūnai neseniai pareiškė, kad Rusijos agentai yra atsakingi už atskiras kibernetines atakas prieš Pasaulinės kovos su dopingu agentūros (WADA) Europos būstinę Lozanoje ir Berne įsikūrusią Špyco laboratoriją.

Ši laboratorija, atliekanti analitinius darbus Hagoje įsikūrusiai Cheminio ginklo uždraudimo organizacijai (OPCW), tyrė buvusio Rusijos dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimą Didžiojoje Britanijoje.

Tuo tarpu WADA jau kelerius metus erzina Maskvą tyrimais dėl įtariamo dopingo vartojimo tarp Rusijos atletų.

Olandų pareigūnai ir žiniasklaida pranešė, kad šnipai buvo suimti Nyderlanduose ir vėliau išvaryti iš šalies.

Šį ginčą Šveicarijos užsienio reikalų ministras Ignazio Cassisas ruošiasi kitą savaitę Niujorke aptarti su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.