Pasaulyje

2013.08.01 21:05

JAV atstovas: B. Obama vertins susitikimo su V. Putinu naudingumą

ELTA2013.08.01 21:05

JAV vyriausybė nusivylusi Rusijos sprendimu suteikti prieglobstį dėl paslapčių paviešinimo ieškomam buvusiam amerikiečių žvalgybos ekspertui Edwardui Snowdenui.

JAV vyriausybė nusivylusi Rusijos sprendimu suteikti prieglobstį dėl paslapčių paviešinimo ieškomam buvusiam amerikiečių žvalgybos ekspertui Edwardui Snowdenui.

Tai nėra teigiamas poslinkis, pareiškė prezidento atstovas Jay Carney. Pasak jo, Barackas Obama vertins susitikimo su kolega Vladimiru Putinu naudingumą. Iki šiol planuota, kad abiejų šalių prezidentai dvišalių pokalbių susitiks rugsėjį Maskvoje prieš G20 viršūnių susitikimą.

Rusija ketvirtadienį suteikė laikiną prieglobstį E. Snowdenui. JAV ieško jo dėl paslapčių atskleidimo ir reikalauja jo išdavimo. Stebėtojų teigimu, prieglobsčio statusas draudžia E. Snowdeną išduoti.

Pats E. Snowdenas šį Rusijos sprendimą pavadino teisingumo triumfu.

„Aš dėkoju Rusijai už tai, – ketvirtadienį E. Snowdeną citavo portalas „WikiLeaks“. –Praėjusias aštuonias savaites mes stebėjome, kaip B. Obamos administracija negerbia tarptautinių ir šalių teisių. Tačiau teisingumas galiausiai nugalėjo. Aš dėkoju Rusijos Federacijai už prieglobsčio suteikimą.“

Prieš tai už jo sūnui suteiktą pagalbą jau dėkojo ir E. Snowdeno tėvas. „Aš dėkoju Rusijos valstybei ir prezidentui Vladimirui Putinui“, – interviu Rusijos valstybinei televizijai sakė Lonas Snowdenas.

Advokatas Anatolijus Kučetena ketvirtadienį informavo, kad E. Snowdenui Rusijos migracijos tarnyba išdavė dokumentus, suteikiančius pabėgėlio statusą ir leidžiančius išeiti iš Maskvos Šeremetjevo oro uosto tranzito zonos į Rusijos teritoriją. Pasak advokato, amerikietis iš oro uosto išvyko į saugią slaptą vietą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.