Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.18 17:14

Izraelio atsakas: apkaltino B. al-Assadą ir Iraną dėl Rusijos lėktuvo numušimo

BNS, LRT.lt 2018.09.18 17:14

Virš Viduržemio jūros pirmadienį vėlai vakare dingo Rusijos karinis orlaivis Il-20, kuriuo skrido 15 žmonių, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Antradienį Maskva pareiškė, kad lėktuvą numušė Sirijos oro erdvės gynybos sistemos, o kaltė tenka Izraeliui, rašo BBC. Izraelis savo ruožtu dėl incidento apkaltino Sirijos prezidentą bei Iraną.

Izraelio kariuomenė pirmadienį išreiškė „apgailestavimą“ dėl Rusijos orlaivio, atsitiktinai numušto per izraeliečių ataką, įgulos žūties ir apkaltino dėl incidento Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą bei Iraną.

„Izraelis išreiškia apgailestavimą dėl Rusijos lėktuvo, numušto šiąnakt dėl Sirijos priešlėktuvinių raketų paleidimo, įgulos žūties“, – savo pareiškime į incidentą sureagavo Izraelio kariuomenė.

„Izraelis laiko visiškai kaltu dėl šio incidento Assado režimą, kurio kariuomenė numušė Rusijos lėktuvą. Izraelis taip pat laiko Iraną ir teroristinę organizaciją „Hezbollah“ atsakingais už šį nelaimingą incidentą“, – priduriama pareiškime.

Žydų valstybė antradienį taip pat suabejojo dėl Maskvos pareiškimo, kad Izraelio pilotai, vykdę atakas prieš Sirijos taikinius, pasinaudojo rusų lėktuvu kaip priedanga, todėl jis atsidūrė Sirijos oro gynybos ugnyje.

„Per smūgį taikiniui Latakijoje Rusijos lėktuvas, kuris tada buvo pamuštas, nebuvo operacijos teritorijos ribose“, – teigiama Izraelio kariuomenės pareiškime.

Jame pabrėžiama, kad „Sirijos kariuomenei paleidus raketas, kurios pataikė į Rusijos lėktuvą, (Izraelio) reaktyviniai lėktuvai jau buvo Izraelio oro erdvės ribose“.

AFP/Scanpix nuotr.

Kaip skelbia BBC, Rusija apkaltino Izraelį, kurio pajėgų naikintuvai esą atakavo taikinius Sirijoje ir rusų lėktuvui paliko per mažai laiko saugiai pasišalinti iš pavojingos erdvės.

Kaip skelbta pirmadienį, žvalgybos lėktuvas dingo tuo metu, kai Izraelis apšaudė raketomis Sirijos teritoriją. 

„Virš Viduržemio jūros, 35 kilometrai nuo Sirijos pakrantės, nutrūko ryšys su Rusijos orlaivio Il-20 įgula. Tai įvyko lėktuvui grįžtant į Hmeimimo oro pajėgų bazę“, – nurodė ministerija. 

Lėktuvas iš radarų ekranų dingo apie 23 val. Maskvos (ir Lietuvos) laiku, kai keturi Izraelio naikintuvai F-16 atakavo Sirijos infrastruktūros objektus Viduržemio jūros pakrantėje esančioje Latakijos provincijoje, iš kur kilusi prezidento Basharo al Assado šeima.   

Naujienų agentūra „RIA Novosti“ informavo, kad Sirijos oro erdvės gynybos sistema atrėmė raketų ataką.  

JAV televizija CNN savo ruožtu pranešė, kad Vašingtone manoma, jog rusų lėktuvas Il-20 buvo netyčia numuštas Sirijos oro erdvės gynybos sistemos. 

Anot televizijos šaltinio, orlaivis buvo „netyčia numuštas Sirijos oro erdvės gynybos priemonėmis, kurias šiai šaliai prieš kelerius metus pardavė Rusija“.

Pasak jo, katastrofa įvyko, kai Sirijos vyriausybės pajėgos mėgino numušti į Sirijos teritoriją paleistas Izraelio raketas.  

Kitas šaltinis JAV administracijoje televizijai tvirtino, kad raketų ataką iš tiesų surengė Izraelio oro pajėgos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi