Pasaulyje

2018.09.17 20:49

Prievarta kaltinamas kandidatas į Aukščiausiąjį Teismą pasiruošęs stoti prieš JAV Senatą

BNS2018.09.17 20:49

JAV prezidento Donaldo Trumpo pasiūlytas kandidatas į Aukščiausiojo Teismo teisėjus konservatorius Brettas Kavanaughas pirmadienį sureagavo į kaltinimus, kad jis, būdamas paauglys, esą padarė lytinių nusikaltimų. Jis teigė, kad yra pasiruošęs „ginti savo dorumą“ Senate.

„Niekada nedariau nieko panašaus į tai, ką pasakojo kaltintoja – jai ar kam nors kitam“, – Baltųjų rūmų paviešintame pareiškime nurodė B. Kavanaughas, atsakydamas į vienos Kalifornijoje gyvenančioje profesorės kaltinimus.

„Norėčiau pasikalbėti su Senato teismų komitetu taip, kaip pageidautų Komitetas, kad paneigčiau šiuos 36 metų senumo kaltinimus ir apginčiau savo dorumą“, – pabrėžė kandidatas į įtakingo Aukščiausiojo Teismo teisėjus.

Palo Alto universiteto profesorė Christine Blasey Ford savo kaltinimus B. Kavanaughui iš pradžių detaliai išdėstė konfidencialiuose laiškuose jos apygardai atstovaujančiai Atstovų Rūmų narei, o vėliau – Kalifornijai atstovaujančiai senatorei Diane Feinstein, įtakingai demokratei Teismų komitete.

Pagrindiniai šios istorijos elementai žiniasklaidoje pasirodė praėjusią savaitę, o dabar Ch. B. Ford laikraščiui „The Washington Post“ sakė nusprendusi atsisakyti anonimiškumo, nes pajutusi, jog jos „pilietinė atsakomybė nusvėrė skausmą ir atsakomųjų veiksmų baimę“.

Ch. B. Ford, kuri pati priklauso Demokratų partijai, interviu „The Washington Post“ papasakojo, kad vieną vasarą 9 dešimtmetyje B. Kavanaughas ir jo draugas, kurie abu buvo girti, užspeitė ją miegamajame per paauglių vakarėlį vienuose namuose Montgomerio apygardoje šalia Vašingtono.

Anot profesorės, B. Kavanaughas prispaudė ją prie lovos, o jo draugas stebėjo. Kaip teigia Ch. B. Ford, B. Kavanaughas ją grabinėjęs ir bandęs nuplėšti jos ištisinį maudymosi kostiumėlį ir viršutinius drabužius.

Kai ji bandė šauktis pagalbos, B. Kavanaughas ranka užspaudė jai burną. „Galvojau, kad jis galėtų mane netyčia nužudyti“, – sakė Ch. B. Ford, kuriai dabar 51 metai ir kuri gyvena Kalifornijos šiaurėje.

„Jis bandė užpulti mane ir nuplėšti mano drabužius“, – sakė profesorė.

Galiausiai jai pavykę pasprukti, kai kitas B. Kavanaugho klasės draugas iš prestižinės privačios mokyklos Markas Judge`as užšoko ant jų ir visi jie nusirito. Tuomet jai pavykę išbėgti iš kambario, užsirakinti vonioje ir netrukus pabėgti iš namo.

Ch. B. Ford pridūrė, kad apie užpuolimą tylėjo iki 2012-ųjų, kai su vyru ėmė lankyti porų konsultacijas pas psichologą ir apie tai papasakojo.

Tuometiniuose gydytojo užrašuose, kuriuos matė laikraščio žurnalistai, B. Kavanaugho pavardė neminima, bet visa kita apie moksleivių iš „elitinės berniukų mokyklos“, kurie vėliau tapo „itin gerbiamais ir aukštas pozicijas užimančiais visuomenės nariais Vašingtone“, užpuolimą aprašoma panašiai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt