Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.17 16:33

Austrija: ES darys viską, kas įmanoma, kad išvengtų „kieto“ „Brexit“

ELTA 2018.09.17 16:33

Europos Sąjunga turėtų daryti „viską, kas įmanoma, kad išvengtų „kieto“ „Brexit“, pirmadienį teigė Austrijos kancleris. Tai jis pareiškė artėjant ES viršūnių susitikimui, kurio darbotvarkėje Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Bendrijos bus vienas svarbiausių klausimų.

Trečiadienį ir ketvirtadienį ES šalių vadovai susitiks Austrijoje, šiuo metu pirmininkaujančioje Europos Sąjungos Tarybai.

„Zalcburgo susitikimo darbotvarkę sudaro du pagrindiniai klausimai. Pirmasis – „Brexit“. Čia sutariame, kad turime padaryti viską, kas įmanoma, jog išvengtume „kieto“ „Brexit“ ir kad pasiektume, jog Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga ir toliau glaudžiai bendradarbiautų“, – prieš susitikimą su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu sakė kancleris Sebastianas Kurzas.

Antrasis viršūnių susitikimo klausimas bus migracija, pridūrė S. Kurzas.

E. Macronas, savo ruožtu, pridūrė, kad yra „būtina pasiekti („Brexit“) susitarimą, visiškai išsaugoti Europos ir jos bendrosios rinkos sanglaudos ir apsaugos politiką, Jungtinei Karalystei įgyvendinant savo žmonių valią“.

Vadinamasis „kietas“ „Brexit“ reikštų, kad kitų metų kovo pabaigoje tarp Didžiosios Britanijos ir likusių ES narių iškiltų rimtas prekybos barjeras. Dar didesnį nerimą kelia galimybė, kad „Brexit“ gali pasibaigti apskritai be jokio susitarimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi