Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.17 14:41

Ukraina nebeįsileis britų opozicijos lyderio J. Corbyno prorusiško patarėjo

15min.lt 2018.09.17 14:41

Įtakingiausias Jungtinės Karalystės opozicinės Leiboristų partijos lyderio Jeremy Corbyno politinės patarėjas, buvęs komunistas Andrew Murray nuo šiol nebegalės patekti į Ukrainą. Šios šalies saugumo tarnyba (SBU) teigia, kad A. Murray dėl ryšių su Rusijos „pasauliniu propagandos tinklu“ kelia grėsmę Ukrainos nacionaliniam saugumui, rašo „The Daily Mail“.

Šio leidinio teigimu, ekskomunistui A. Murray draudimas patekti į Ukrainos teritoriją galioja jau nuo birželio. Draudimas galės būti atšauktas tik po trejų metų.

A. Murray, Britanijos komunistų partijai priklausęs daugiau nei keturis dešimtmečius, 2014-aisiais Jungtinėje Karalystėje padėjo užkurti kampaniją pavadinimu „Solidarumas su antifašistiniu pasipriešinimu Ukrainoje“ (SARU).

Visai kaip Rusijos propagandinė žiniasklaida, jis skelbė, kad Kijeve valdžią perėmė „chunta“, o revoliuciją esą sukurstė Vakarai. Tais metais Rusija aneksavo Krymą ir įplieskė karą Rytų Ukrainoje.

A. Murray aktyviai dalyvavo SARU renginiuose, kuriuose aiškino, kad konfliktas Donbase yra „vyriausybės Kijeve paskelbtas karas prieš liaudies teisę gyventi laisvai“.

J. Corbyno patarėjas ne kaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, o aiškino, kad dėl kraujo praliejimo kalta Ukraina, paklūstanti ES ir NATO „diktatui“.

A. Murray taip pat abejojo, ar tikrai prorusiški separatistai 2014-ųjų liepą numušė „Malaysia Airlines“ keleivinį lėktuvą virš Rytų Ukrainos.

„Murray atsidūrė asmenų, kuriems draudžiama įvažiuoti į Ukrainą, sąraše, nes jis laikomas Putino pasaulinio propagandos tinklo dalimi: jis skleidžia Rusijos melus, ypač apie Krymą ir karą Donbase“, – „The Daily Mail“ teigė vienas SBU pareigūnas.

Ukrainietis pridūrė, kad Kijevui nebuvo lengva priimti sprendimą nebeįsileisti užsieniečio į šalį: „Ypač turint omenyje, kad jis – britas. Bet tai reiškia, kad jis laikomas potencialia grėsme mūsų nacionaliniam saugumui.“

Paties A. Murray atstovas pranešė, kad J. Corbyno patarėjas atmeta bet kokius įtarimus dalyvaujant Rusijos dezinformacinėje kampanijoje. Esą jis niekada nesilankė Ukrainoje ir neplanuoja į šią šalį vykti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi