Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.17 14:33

Slovakijos eurokomisaras praneša kandidatuosiąs į EK vadovo postą

ELTA 2018.09.17 14:33

Slovakų diplomatas ir energetikos klausimus kuruojantis Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Marošas Šefčovičius pirmadienį paskelbė ketinąs tapti socialistų kandidatu į EK vadovo postą.

Iki šiol apie savo ketinimus siekti pirmininko posto, kurį šiuo metu užima Jeanas-Claude`as Junckeris, yra paskelbęs tik vokiečių europarlamentaras Manfredas Weberis. Kitų metų gegužę vyksiančiuose rinkimuose jis nori būti pagrindiniu konservatorių bloko kandidatu.

Dauguma analitikų prognozuoja, kad Europos Sąjungai susiduriant su tokiais klausimais kaip migracija, ekonomikos iššūkiai bei artėjantis Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Bendrijos, nemažų pergalių rinkimuose gali pasiekti populistinės, prieš ES pasisakančios jėgos.

„Šiuo metu vyksta įvairių visuomenės pokyčių, kuriuos dauguma žmonių laiko grėsmingais“, – sakė M. Šefčovičius, omenyje turėdamas augančią nelygybę, demografinius pokyčius ir „tam tikrą nostalgiją praeičiai“.

Jis įspėjo netikėti „netikrais pažadais“ ir siūlomais „supaprastintais sprendimais“, paremtais populistiniu, antieuropietišku ar ksenofobišku požiūriu.

„Jie naudojasi žmonių baimėmis, pagrįstu nusivylimu ar pykčiu. Jie pasisavina, iškreipia ir piktnaudžiauja patriotizmo jausmu“, – kalbėjo M. Šefčovičius.

Pasak M. Šefčovičiaus, kylančias problemas galima išspręsti Europą parengiant ateičiai. Tai EK narys siūlo daryti pasitelkiant pažangiausias technologijas, ryžtingas prekybos ir konkurencijos praktikas bei įgyvendinant stiprią pramonės politiką.

52-ejų M. Šefčovičius EK dirba nuo 2009 metų. Iki tol jis, be kita ko, ėjo Slovakijos ambasadoriaus ES ir Izraelyje pareigas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi