Pasaulyje

2018.09.17 07:35

Rusijos ir Turkijos prezidentai aptars Sirijos konflikto problemas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.17 07:35

Pirmadienį Sočyje susitinkantys Rusijos ir Turkijos prezidentai aptars Sirijos konflikto problemas. Rusijos remiamos Sirijos režimo pajėgos pastarosiomis savaitėmis buvo telkiamos aplink Idlibo provinciją, o tai sukėlė nuogąstavimų, kad artimiausiu laiku bus surengta oro ir sausumos pajėgų ataka šiam paskutiniam dideliam opozicijos bastionui atkovoti.

Jungtinių Tautų agentūros ir pagalbos organizacijos ne kartą perspėjo, kad toks puolimas galėtų išprovokuoti vieną didžiausių humanitarinių katastrofų per visą septynerius metus trunkantį Sirijos pilietinį karą.

Siekdama užkirsti kelią galimam puolimui, Turkija intensyvino derybas su Rusija ir ne kartą ragino nutraukti ugnį.

Tačiau praėjusią savaitę Recepui Tayyipui Erdoganui ir Vladimirui Putinui per trišalį viršūnių susitikimą Teherane, kuriame taip pat dalyvavo Irano prezidentas Hassanas Rouhani, nepavyko susitarti dėl ugnies nutraukimo.

Rusija ir Iranas yra pagrindiniai Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimo sąjungininkai.

Nors Rusija teigia sieksianti kovoti su teroristinėmis grupuotėmis Idlibe,  nepriklausomi stebėtojai pranešė, kad pastarosiomis savaitėmis nuolat buvo apšaudomos Sirijos opozicijos pajėgos, kurios nėra priskiriamos teroristinėms organizacijoms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt