Pasaulyje

2018.09.16 17:16

Mianmare – protestas prieš „Reuters“ žurnalistų suėmimą

ELTA2018.09.16 17:16

Mianmaro Jangono mieste sekmadienį kelios dešimtys žmonių protestavo prieš dviejų „Reuters“ žurnalistų suėmimą.

Demonstrantai susirinko didžiausio Mianmaro miesto Jangono centre, laikė plakatus ir skandavo šūkius. Mažiausiai 100 jaunų aktyvistų ir žurnalistų reikalavo paleisti įkalintus „Reuters“ žurnalistus - 32 metų Wa Lone'ą ir 28 metų Kyawą Soe OO.

Žurnalistams prieš dvi savaites buvo skirtos septynerių metų laisvės atėmimo bausmės. Tai sukėlė didžiulį šoką Mianmaro žurnalistų bendruomenei, nes tai priminė jiems gyvenimą, kai šalį valdė karinė chunta. Jos valdymo metais spauda buvo griežtai cenzūruojama ir dažnai įkalinami žurnalistai.

Be kita ko, po nuosprendžio žurnalistams vyresnieji Jungtinių Tautų pareigūnai, politinės pasaulio figūros, pavyzdžiui, JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as, ir žmogaus teisių gynėjai reikalavo nedelsiant paleisti abu žurnalistus.

Žurnalistai pernai gruodį suimti Jangone dėl valstybės paslapčių įgijimo. Jie vykdė tyrimą apie 10-ies rohinjų vyrų ir berniukų žudynes Mianmaro Rachinų valstijoje.

Vyrai sulaikyti su oficialiais įslaptintais dokumentais, kuriuos prieš sulaikymą jiems įteikė Mianmaro policininkai. Žurnalistai sulaikyti pagal Oficialių paslapčių įstatymą.