Pasaulyje

2018.09.16 17:30

Turistų mėgstamoje Meksiko aikštėje nušauti penki žmonės

BNS2018.09.16 17:30

Mariači muzikantais persirengę ginkluoti asmenys turistų mėgstamoje aikštėje Meksiko centre vėlų penktadienio vakarą nušovė penkis žmonės, o dar aštuonis sužeidė, šeštadienį pranešė teisėsauga.

Anksčiau buvo pranešta, kad žuvo trys žmonės.

Penki užpuolikai Garibaldžio aikštėje pradėjo šaudyti šautuvais ir pistoletais prieš 22 val. vietos laiku (6 val. ryto Lietuvos laiku). Tuo metu joje daugybė žmonių šventė Meksikos nepriklausomybės dieną, rugsėjo 16-ąją.

Tyrėjai įvykio vietoje vėliau rado 60 tuščių gilzių.

„Per incidentą Garibaldžio aikštėje žuvo penki žmonės: trys vyrai mirė vietoje, o dvi moterys – ligoninėje“, – rašoma Meksiko prokuratūros pranešime.

Pasak prokuratūros, šauliai paspruko trimis motociklais.

Per televiziją parodytame vaizdo įraše matyti, kad muzika nenutilo ir šventė tęsėsi, kol nusikaltimo vietoje pasirodė sostinės viešojo saugumo viršininkas Raymundo Collinsas (Raimundas Kolinsas).

Vėliau Garibaldžio aikštė ir aplinkinių gatvių restoranai ir barai ištuštėjo.

R. Collinso teigimu, išpuolio taikinys nebuvo atsitiktinis.

Per šaudymą nukentėjo užsienietis ar užsienietė, bet jo ar jos tapatybė neatskleidžiama.

Tyrėjai nekomentuoja išpuolio motyvo, tačiau patvirtino, kad du nužudyti 36-erių ir 46-erių vyrai anksčiau buvo nuteisti už apiplėšimą.

Garibaldžio aikštė yra netoli liūdnai pagarsėjusio Tepito rajono, kuriame aktyviai veikia narkotikų kartelis, laikomas didžiausia nusikalstama organizacija Meksikos sostinėje.

Nuo 2006-ųjų, kuomet Meksika kovai su su narkotikų karteliais pasitelkė kariuomenę, šalį apėmė iki šiol neatslūgstanti smurto ir žmogžudysčių banga.

Nuo to laiko buvo nužudyta daugiau nei 200 tūkst. žmonių. Praeitais metais aukų skaičius buvo rekordinis – 28 702 žmonės.

Dar 37 tūkst. žmonių yra laikomi dingusiais.