Pasaulyje

2018.09.16 10:10

Londono meras ragina surengti antrą referendumą dėl „Brexit“

ELTA2018.09.16 10:10

Londono meras Sadiqas Khanas paragino surengti antrą referendumą dėl „Brexit“, įspėdamas, kad Didžiajai Britanijai iškilo pavojus išstoti iš Europos Sąjungos nepasiekus jokio susitarimo.

Laikraštyje „The Observer“ paskelbtame S. Khano tekste teigiama, kad laikas „greitai senka“, o ministrės pirmininkės Theresos May vyriausybė atrodo „nepasiruošusi ir neturinti pakankamai žinių bei įgūdžių“.

Anot S. Khano, už šešių mėnesių iš ES išstosiančiai Didžiajai Britanijai lieka tik dvi itin pavojingos galimybės: „blogas susitarimas“ arba „joks susitarimas“.

Londono mero teigimu, nesėkmė pasiekti susitarimą su Briuseliu arba blogas susitarimas gali nulemti tai, kad bus prarasta 500 tūkst. darbo vietų, ligoninėms trūks darbuotojų, nukentės įmonės, o policijai teks ruoštis pilietiniams neramumams.

S. Khanas pažymėjo, kad britams turėtų būti suteikta teisė balsuoti dėl bet kokio susitarimo, arba balsuoti dėl jokio susitarimo kartu su pasirinkimu likti ES. Žmonėms, anot mero, turi būti suteikta teisė tarti galutinį žodį ir galimybė atmesti blogą susitarimą.

Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES numatytas 2019 metų kovo 29 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.