Pasaulyje

2018.09.16 10:05

„Pussy Riot“ narys P. Verzilovas po įtariamo apnuodijimo atskraidintas gydytis į Berlyną

ELTA2018.09.16 10:05

Rusijos pankroko grupės „Pussy Riot“ narys Piotras Verzilovas, kaip pranešama, vėlai šeštadienį buvo atskraidintas į Berlyną tęsti gydymo po įtariamo jo apnuodijimo Maskvoje.

P. Verzilovas blogai pasijuto po teismo posėdžio antradienį, vyras neteko regėjimo, gebėjimo kalbėti ir judėti. Į ligoninę aktyvistas nugabentas sunkios būklės.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, P. Verzilovas kelias dienas buvo gydomas intensyviosios terapijos skyriuje ir penktadienį atgavo sąmonę.

30-ečio P. Verzilovo skrydį į Berlyną suorganizavo organizacija „Cinema for Peace Foundation“. Ne pelno organizacijos įkūrėjas jau anksčiau rėmė Rusijos aktyvistų grupę „Pussy Riot“.

Kaip skelbė Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC, lėktuvas su P. Verzilovu apie 22.45 val. Vokietijos laiku šeštadienį nusileido Berlyno Šėnefeldo oro uoste.

Reuters/Scanpix nuotr.

Kita grupės narė, P. Verzilovo mergina Veronika Nikulšina, sakė, kad į Berlyną P. Verzilovas nugabentas po to, kai jo tėvo draugas pasiūlė jam gydymą už Rusijos ribų.

Oficialaus pranešimo apie tai, kas galėjo sukelti P. Verzilovo ligą, kol kas neskelbiama. Tačiau V. Nikulšinos teigimu, trisdešimtmetis jos partneris buvo apnuodytas dideliu kiekiu vaistų. P. Verzilovo artimųjų teigimu, pastaruoju metu jis jokių medikamentų nevartojo.

Rusijos vyriausybės kritikas P. Verzilovas geriausiai žinomas dėl to, kad kartu su V. Nikulšina ir kitomis „Pussy Riot“ narėmis per pasaulio futbolo čempionato finalo rungtynes liepos 15 dieną išbėgo į aikštę vilkėdami policijos uniformas. Jiems buvo skirtos 15 dienų trukmės arešto bausmės. Šiuo protestu grupės nariai norėjo atkreipti dėmesį į Rusijos policijos smurtą.