Pasaulyje

2018.09.15 19:41

JAV specialusis pasiuntinys K. Volkeris užsiminė apie didesnę karinę pagalbą Ukrainai

LRT.lt2018.09.15 19:41

Jungtinių Amerikos Valstijų specialusis pasiuntinys Ukrainai Kurtas Volkeris dar kartą patvirtino JAV paramą Kijevui, pranešė portalas hromadske.ua.  Rugsėjo 15 d. kalbėdamas Kijeve vykusioje konferencijoje „Yes“ ir paklaustas, kokių ginklų Ukraina galėtų tikėtis iš JAV, K. Volkeris pasiūlė ateityje suteikti daugiau karinės pagalbos.

Vašingtonas jau suteikė šimtų milijonų dolerių vertės paramą Ukrainai karinės įrangos ir mokymų forma.

Nors ir nenurodydamas konkrečių naujų ginklų sistemų, K. Volkeris sakė: „Mes atšaukėme B. Obamos laikų ginklų tiekimo draudimą. Tiekiame prieštankinius ginklus, o dabar esame pasirengę elgtis su Ukraina, kaip ir su bet kuria kita normalia šalimi“.

„Nuo 2014 m. Ukraina gerokai pagerino savo gynybos pajėgumus, tačiau šie gebėjimai vis dar turi šiek tiek trūkumų. Mes norime kalbėti apie tai, kur yra šios spragos, ir esame pasirengę prisitaikyti prie Ukrainos poreikių“, – sakė JAV specialusis pasiuntinys.

Paklaustas apie numatytus rinkimus separatistų kontroliuojamose teritorijose Rytų Ukrainoje, K. Volkeris juos pavadino „visiškai neteisėta veikla“.

Rusijos remiamiems separatistams 2014 m. balandžio mėnesį įsiveržus į Rytų Ukrainą, žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių ir daugiau nei 1 mln. tapo pabėgėliais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt