Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.15 20:08

Indijos pajėgos Kašmyre nužudė penkis įtariamus kovotojus

BNS 2018.09.15 20:08

Indijos pajėgos Kašmyro regione šeštadienį nužudė penkis įtariamus kovotojus per trečią didelį pastarųjų trijų dienų susirėmimą ginčytinoje teritorijoje.

Šimtai žmonių susibūriavo netoli vietos, kurioje slėpėsi įtariami kovotojai, bei mėtė akmenis į policininkus siekiant sukilėliams padėti pabėgti, sako liudininkai. Per susirėmimus Kazigundo kaime, esančiame į šiaurę nuo Kašmyro sostinės Srinagaro, taip pat žuvo vienas protestuotojas.

Nors Kašmyre sukilėliai su Indijos pajėgomis kovoja jau ne vieną dešimtmetį, susirėmimai pastaraisiais mėnesiais padažnėjo. Susirėmimai taip pat vyko ir ketvirtadienį, jų metu buvo nužudyti penki sukilėliai.

Kašmyro policija skelbia, kad šeštadienį nukauti sukilėliai priklausė „Hizbul Mujahideen“ ir „Lashkar-e-Taiba“ kovotojų grupuotėmis. Anot teisėsaugos, šie asmenys dalyvavo nužudant du bankų darbuotojus bei policininkus.

Kašmyras yra padalintas nuo pat britų valdymo pabaigos 1947-aisiais, bet tiek Indija, tiek Pakistanas reiškia teritorines pretenzijas į visą buvusią Himalajų karalystę.

Indija savo kontroliuojamoje dalyje turi apie 500 tūkst. karių, tačiau separatistai čia reikalauja arba nepriklausomybės, arba susijungimo su Pakistanu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi