Pasaulyje

2018.09.15 16:30

Rygoje įvyko demonstracija prieš ugdymą latvių kalba rusiškose mokyklose

BNS2018.09.15 16:30

Latvijos rusų sąjunga šeštadienį Rygoje surengė demonstraciją prieš vyriausybės planus rusiškose mokyklose pereiti prie mokymo latvių kalba, pranešė policija.

Eitynių, į kurias susirinko apie 5 000 žmonių, dalyviai nešė Rusų sąjungos vėliavas ir plakatus latvių bei rusų kalbomis, raginančius ginti rusų kalbą ir jos vartojimą švietimo įstaigose.

Demonstracijai su šūkiu „Mūsų pasirinkimas“ vadovavo partijos lyderė Tatjana Ždanok ir Europos Parlamento narys Andrejus Mamykinas.

Tvarką prižiūrėjo policijos pareigūnai.

Latvijos rusų sąjunga teikia, kad vyriausybės planai pereiti prie mokymo latvių kalba ne vien pablogins žinių lygį ir sukels vaikams stresą, bet ir nuslopins jų paskatas mokytis.

Partijos nuomone, reformos tikrasis tikslas yra „rusų bendruomenės visiška degradacija ir asimiliacija“. Aktyvistai teigia, kad planuojami pokyčiai gali paaštrinti nesutarimus tarp šalies etninių bendruomenių.

Latvijos įstatymų leidėjai kovo 22 dieną paskutiniuoju svarstymu priėmė Švietimo įstatymo ir Įstatymo dėl bendrojo ugdymo pataisas, pagal kurias 2019–2020 mokslo metais tautinių mažumų mokyklose vidurinio ugdymo pakopoje bus pradėtas laipsniškas perėjimas prie ugdymo latvių kalba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.