Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ispanijos premjeras apie kaltinimus jam: „Melas ir manipuliacijos“

ELTA 2015.09.08 13:45

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy`us parlamentui sakė, kad jam metami kaltinimai korupcija yra „melas ir manipuliacijos“, kurios kenkia Ispanijos įvaizdžiui, praneša BBC.

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy`us parlamentui sakė, kad jam metami kaltinimai korupcija yra „melas ir manipuliacijos“, kurios kenkia Ispanijos įvaizdžiui, praneša BBC.

M. Rajoy`us parlamente aiškinasi dėl neteisėtų mokėjimų iš slapto fondo, kurį valdė buvęs valdančiosios Liaudies partijos iždininkas Luisas Barcenasas.

L. Barsenas kaltinamas sukčiavimu mokant mokesčius. M. Rajoy`us ir kiti partijos nariai neigia gavę neteisėtas išmokas. Gyventojai pasipiktino dėl galimos korupcijos ir rengė protestus bei reikalavo, kad premjeras atsistatydintų. Parlamentas pagrasino vyriausybei balsavimu dėl nepasitikėjimo.

Parlamente M. Rajoy`us sakė, kad nori atremti „melą, manipuliacijas ir piktybiškus prasimanymus, kuriuos skatina kai kurie politiniai lyderiai“. Premjeras teigė, kad Ispanijos ekonomika atsigauna po krizės, o skandalas kenkia šalies įvaizdžiui. Vis dėlto jis pripažino klydęs, kai pasitikėjo asmeniu, kuris pasitikėjimo nenusipelnė.

L. Barsenasas šiuo metu yra sulaikytas ir prieš jį atliekamas tyrimas. M. Rajoy`us pakartojo, kad neketina atsistatydinti, ir pridūrė, kad imsis naujų antikorupcinių priemonių.

Atsakydamas į premjero kalbą opozicinės Socialistų partijos lyderis Alfredo Perezas Rubalcabas pareiškė, kad M. Rajoy`us atėjo ne aptarinėti Ispanijos ekonominės padėties.

A. P. Rubalcabas sakė, kad premjero nenoras atsakyti parlamentui kenkia Ispanijai, o Liaudies partija 20 metų laimėdavo rinkimus naudodamasi nelegaliu finansavimu. Socialistų partijos lyderis sakė, kad M. Rajoy`us turi atsistatydinti.

Korupcijos skandalas kilo, kai dėl neteisėtų mokėjimų 2009 metais buvo pradėtas tyrimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi