Pasaulyje

2018.09.15 14:22

Per didelę operaciją sulaikytas svarbus Kolumbijos narkotikų baronas

BNS2018.09.15 14:22

Kolumbijos narkotikų baronas, priklausęs žiaurių nusikaltimų įvykdžiusiam narkotikų kontrabandininkų tinklui, laivais, kateriais ir povandeniniais laivais gabendavusiam kvaišalų už šimtus milijonų dolerių, buvo suimtas ir susilaukė kaltinimų Los Andželo teisme, praneša prokurorai.

Victoras Hugo Cuellaras-Silva yra vienas iš 47 atsakovų, kuriems pateikti kaltinimai organizavus platų narkotikų tinklą, kuris iš Pietų Amerikos per Meksiką į Jungtines Valstijas gabeno kokainą.

Septyni atsakovai buvo suimti Jungtinėse Valstijose ketvirtadienį, keturi yra suimti Tailande, o dar šeši laukia ekstradicijos iš Kolumbijos. Likę kaltinamieji tebėra laisvėje.

Ketvirtadienį įvykdytas sulaikymas buvo unikalus tuo, kad į tinklo dalyvius buvo nusitaikyta per narkotikų tiekimo grandinę iš šaltinio, kuriame kokainas buvo gaminamas Kolumbijoje ir perduodamas investuotojams Meksikoje, transporto koordinatoriams ir į namus, kuriuose narkotikai buvo laikomi ir perduodami platintojams JAV, sako prokurorai.

V. H. Cuellaras-Silva, ketvirtadienį išduotas Kolumbijos, buvo svarbus meksikiečio Angelio Humberto Chavezo-Gastelumo narkotikų kartelio narys. Pastarasis, anot prokurorų, yra vienas ieškomiausių narkotikų platintojų pasaulyje.

„Šis narkotikų tinklas sukėlė mirčių ir kančių Amerikos žemynuose bei kitose pasaulio dalyse, todėl ši byla yra viena iš svarbiausių narkotikų bylų šioje apygardoje“, – sakė JAV prokuroras Nickas Hanna.

Per trejus metus trukusį tyrimą pareigūnai konfiskavo daugiau nei 3,5 tūkst. kokaino, kurio vertė siekia virš 500 mln. JAV dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt