Pasaulyje

2018.09.14 11:27

Abi Korėjos atidarė bendrą ryšių biurą Šiaurėje

BNS 2018.09.14 11:27

Abi Korėjos penktadienį atidarė bendrą ryšių biurą Šiaurės Korėjos Kesongo mieste, megzdamos glaudesnius ryšius prieš kitą savaitę įvyksiantį Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino vizitą Pchenjane.

„Šiandien čia pradėtas naujas istorijos skyrius“, – per ceremoniją sakė Pietų Korėjos suvienijimo ministras Cho Myoung-gyonas, kurio žodžiai cituojami bendrame žiniasklaidos pranešime.

„Šis ryšių biuras yra dar vienas Pietų ir Šiaurės bendrai kuriamos taikos simbolis“, – pridūrė Cho Myoung-gyonas.

Pastate yra atskiri Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos biurai, bendra konferencijų salė. Ryšių biuras turi padėti Korėjų mainams po Moon Jae-ino ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno viršūnių susitikimo Panmundžome, nurodė Suvienijimo ministerija.

Po balandį Demilitarizuotojoje zonoje įvykusio viršūnių susitikimo Seulas ir Pchenjanas siekė bendrų projektų įvairiose srityse, nors JAV pastangos užsitikrinti konkrečią pažangą dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos įstrigo.

Moon Jae-inas į Šiaurės Korėjos sostinę trijų dienų vizito turi atvykti antradienį. Tai bus trečias šiais metais jo susitikimas su Kim Jong Unu. Pietų Korėjos prezidentas surežisavo spartų diplomatinių santykių gerinimą pusiasalyje ir tarpininkavo birželį Singapūre įvykusiam Šiaurės Korėjos lyderio ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimui.

Singapūre Jong Unas parėmė „Korėjos pusiasalio“ denuklearizaciją, bet dėl detalių nebuvo sutarta, o vėliau Vašingtonas ir Pchenjanas ginčijosi, ką tai reiškia ir kaip tai bus pasiekta.

Šiaurės Korėja „nori denuklearizuotis“, ketvirtadienį sakė Moon Jae-inas, o JAV nori „nutraukti priešiškus santykius“ ir suteikti saugumo garantijas, „bet esama blokavimo, nes abi šalys reikalauja viena kitos veikti pirma“.